V Neratovicích jsme porazili Tatran Prešov 3:0!

FK Jablonec 1.FC Tatran Prešov
3:0
Přátelská utkání, přát. út 28. 6. 2016, 17:30

Na stadionu v Neratovicích jsme sehráli přípravné utkání s nováčkem slovenské první ligy 1.FC Tatran Prešov. Po devadesáti minutách svítilo na ukazateli skóre 3:0 v náš prospěch!

V 6. minutě centroval z levé strany Matěj Končal a jeho pobídku vyslal z voleje na branku Jan Díl. Brankář Prešova byl u tyčky včas. V 8. minutě pak zakončoval roh střelou z voleje Matěj Kubista a brankář hostů opět zachraňoval svůj tým před inkasováním.

Do vedení jsme se dostali v 11. minutě. Po rychlé akce po levé straně výborně kombinoval Hanousek s Mehanovičem, který střelou bodlem uvnitř vápna překonal brankáře Taliána -1:0.

Druhý gól mohl přijít vzápětí. Mehanovič táhl středem hřiště útočnou akci, ale volil složitou přihrávku na pravou stranu, která Martina Doležala v náběhu nenašla. Ve 20. minutě to zkoušeli hosté dlouhým nákopem mezi stopery na rychlého Elvise Sukise. Lischka s Pernicou mu však nedali potřebný prostor k nebezpečnému zakončení.

Ve 27. minutě dostal na levou stranu míč Končal, z jedničky sklepl balon do vápna na nabíhajícího Trávníka, kterému se bohužel nepodařilo zakončit.

První nebezpečné zakončení Prešova předvedl Sukisa ve 29. minutě. Přihrávku do pravé strany vápna si navedl na střelu, ale gólman Valeš jeho záměr na přední tyči zlikvidoval.

Ve 32. minutě dlouhý centr na vápno Prešova sklepl hrudníkem Končal na Doležala, který hostující svatyni neohrozil. Před koncem poločasu zvonila tyčka branky Prešova. Volný kop z pravé strany tečoval Jan Díl a trefil tyčku, odražený míč pak tentýž hráč ve skluzu do branky nedostal.

Úvodních opatrnějších deset minut druhého poločasu uťal Jablonec gólem na 2:0. Gólman Valeš rychle vykopl na Hybše, ten sklepl na Hübschmana a náš nejzkušenější hráč přesně vyslal do sprintu vlevo Hanouska. Jeho nabídka před branku se dostala od Hybše až k Wágnerovi, který v pádu prostřelil Taliána mezi nohami.

V 63. minutě vyslal do lajny Hübschman Wágnera, dostal se před svého hlídajícího hráče a centrem do vápna naše Matěje Kubistu, který z voleje jen o kus minul branku našeho soupeře. O pár minut později centroval do vápna Hanousek z levé strany, na míč se nejvýše vyšplhal Martin Doležal, ale jeho zakončení hlavou těsně minulo pravou šibenici.

V 70. minutě vyslal parádní přihrávkou Martin Doležal do úniku Matěje Hybše, který z levé strany brankáře Taliána nepropálil. V 75. minutě centr Hanouska zakončoval Tomáš Wágner a jeho pokus se jen o kousek nevešel mezi tyče.

Náš soupeř zahrozil po delší době v 83. minutě, kdy centr do vápna z levé strany zakončoval Macko, ale mířil jen do náruče brankáře Valeše. V 85. minutě se po závaru před brankou Prešova míč odrazil k Hanouskovi, který to zkusil z první a branku přestřelil.

V samotném závěru zápasu se dostal k míči Martin Doležal ve spolupráci s Matějem Hybšem. Doležal pálil na Talkiána, ten míč vyrazil směrem k Hybšovi, který navýšil naše vedení na 3:0!

„Pro mě je důležité to, že jsme v zápase dominovali. Už v prvním poločase jsme si vytvořili pět stoprocentních šancí. Jsem rád, že se nikdo v zápase nezranil a kvalita byla daleko vyšší, než v zápase s Bohemkou. Se zápasem i s výkonem jsem spokojený,“ říká k utkání trenér Jablonce Zdenko Frťala.

Také v tomto utkání dostali šanci mladí hráči z naší juniorky. „Pokračujeme v tom, co jsme prezentovali po skončení ligového ročníku. A tom, že chceme dát prostor jak naším odchovancům, tak klukům, kteří mají předpoklady někdy v budoucnu hrát ligu za Jablonec,“ dodal kouč Jablonce.