V dorosteneckém derby byl úspěšnějším týmem Liberec

FK Jablonec FC Slovan Liberec
1:4
Česká liga dorostu U17 A, 20. kolo ne 24. 4. 2016, 10:15

Ve 20.kole České ligy dorostu bylo na programu "malé podještědské derby", kdy si po konečném výsledku 1:4 odvezl všechny body hostující tým z Liberce

Poprvé v jarní části sezóny se naši dorostenci  představili na výborně připravené přírodní trávě v Tanvaldě, kde změřili svoje síly proti mladíkům z Liberce. Navázat na povedený zápas z Dukly se klukům nepodařilo a po třech gólech Vébra si zaslouženě odvezl Liberec plný bodový zisk. "Dnes jsme si za předvedenou hru vítězství nezasloužili a jenom naši nedůsledností a nezodpovědností jsme utkání v celkovém výsledku nezvládli. Už ve 12.minutě nás Liberec potrestal z rohu, kdy jsme pomalu reagovali na jejich rozehru a dokonce dvakrát nám míč propadl téměř na brankové čáře. Drahoš potom už moc práce se zakončením ani neměl. První poločas jsme si i my připravili 3 dobré šance ale buď jsme zvolili špatné řešení, nebo nás vychytal Franc. Vyrovnanou první půli jsme zakončili opět naši taktickou nevyspělostí, kdy jsme  podruhé v zápase nezachytili rozehru na polovině hrací plochy a v poslední vteřině jsme tak dostali zbytečný gól do šatny. Jak už jsem zmínil naši nedůslednost, tak to se  potvrdilo hned ve 2.minutě druhé půle a po zaváhání našeho gólmana nás opět potrestal Vébr. Z penalty se nám podařilo ještě snížit na 1:3, ale proti deseti libereckým hráčům jsme si větší tlak a další brankové příležitosti nevypracovali. Liberec tady dnes vyhrál zaslouženě a my se musíme daleko lépe připravit na další zápas na Bohemce." zhodnotil průběh zápasu trenér Vágner.