V úterý hrajeme s Prešovem v Neratovicích

FK Jablonec 1.FC Tatran Prešov
Přátelská utkání, přát. út 28. 6. 2016, 17:30

Třetí utkání v rámci letní přípravy odehrajeme v úterý 28. června proti Tatranu Prešov na stadionu v Neratovicích. Výkop zápasu je stanoven na 17:30 hodin!

1.FC Tatran Prešov zažil úspěšnou sezonu v druhé slovenské lize. Úspěšné tažení soutěží završil Prešov návratem mezi ligovou elitu díky výhře 3:0 v posledním kole nad ŠKF Sereď.

"Pro nás to je další zápas, ve kterém dáme znovu příležitost širšímu kádru. Čeká nás soupeř, který bude nováčkem první slovenské ligy. Má bohatou historii a velkou tradici. Je to konfrontace se slovenským fotbalem. Na euru Slováci ukázali, že mají šikovné fotbalisty. Podle informací, které o Prešovu mám, mají mladý tým, který se bude ve slovenské lize snažit hrát důstojnou roli," říká k našemu úternímu soupeři trenér Jablonce Zdenko Frťala.

Zápas v Neratovicích se s naším slovenským soupeřem, který bude od nové sezony nováčkem slovenské nejvyšší soutěže, odehraje v rámci výročí 40 let od společného vítězství Slováků a Čechů na ME 1976. "Fotbal je krásný v tom, že se propaguje na více místech. Tenhle zápas je propagací československého fotbalu. Věříme, že přijde hodně lidí, kteří si najdou čas. Doufám, že uvidí kvalitní utkání," říká k československému duelu kouč Frťala.

Přípravné utkání se hraje v rámci projektu Česko-slovenské srdce 2016, které vzpomíná právě 40 let starý zlatý úspěch z Bělehradu. Výkop zápasu je v 17:30 hodin, vstupné do ochozů vyjde na 50 korun.

Pokud se vydáte na stadion do Neratovic, najdete jej v mapce pod článkem.

Author Martin Bergman