Ve finále jsme favorita nezdolali

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
2:0
MOL Cup, FIN st 18. 5. 2016, 18:15

V souboji o pohárovou trofej Jablonec dlouho trápil favorita z Mladé Boleslavi. Dva rychlé góly v druhém poločase ale rozhodly, že si pohár z Teplic nakonec odvezou modrobílí.

Vzhledem k rozsáhlé marodce se v jablonecké sestavě na finále poháru neobjevilo žádné velké překvapení. V bráně naskočil Vlasta Hrubý, ve středu zálohy kapitán Hübschman a na hrotu bijec Doležal podporovaný Pospíšilem a Mingazovem.

Hned od začátku utkání bylo jasné, že trenéři Frťala i Jarolím naordinovali svým hráčům hodně taktických pokynů směrem dozadu.

K první vážnější střele se dostal po několika minutách hry Doležal, ale jeho poměrně tvrdé zakončení nepřekvapilo gólmana Boleslavi. Jablonec se začal postupem času osmělovat. Ke střelám se dostali především Mingazov, Doležal a Rossi. Zatím bez úspěchu.

Těsně před koncem prvního poločasu zachránil Jablonec před inkasováním branky po prudké hlavičce výborným reflexem Vlasta Hrubý. Jablonec se paradoxně před tím prezentoval mnohem aktivnější hrou. Vidět byl především Mingazov, který se tlačil několikrát do zakončení. Dvakrát ho tvrdě zastavila obrana Boleslavi a jednou hlavičkoval po rohu mimo tři tyče.

Druhý poločas odstartoval beze změn v sestavách. Obraz hry se ale opticky srovnal. Prvních patnáct minut se boj odehrával hlavně uprostřed hřiště. Až do 71. minuty, kdy se do samostatného úniku dostal střídající Jan Chramosta a nekompromisně prostřelil Hrubého. O několik vteřin poté se prosadila Boleslav i podruhé. Po standardní situaci se nohou prosadil Jasmin Sčuk. Jablonec byl velmi zaskončený rychlým vývojem utkání a nedokázal i přes několik střídání ofenzivních hráčů korigovat nebo změnit skóre zápasu.

Stejně jako loni se bohužel nepodařilo vyhrát poslední zápas sezóny. Mladá Boleslav zvládla roli favorita a ukončila spanilou jízdu Jablonce bez porážky v letošním ročníku poháru. Středočeši zvítězili v teplickém finále MOL Cupu nad Jabloncem 2:0.