Vítězství nad Zápy na těžkém terénu

FK Jablonec SK Zápy
2:1
Přátelská utkání, přát. so 14. 1. 2017, 11:00

Jablonečtí fotbalisté na neupraveném terénu porazili SK Zápy 2:1. Skore se jim povedlo otočit až v druhém poločase, góly v rozmezí dvou minut.

Jablonečtí cestovali k zápasu až do Nymburka, ani zde ale nenašli k jejich překvapení připravené hřiště. „Kdybychom věděli, že terén bude takto neupravený, raději bychom to sehráli v Jablonci. Bylo to nebezpečné a jsme jen rádi, že se nikdo nezranil. Místní pořadatelé se tomu zřejmě moc nevěnovali,“ rýpl si oprávněně kouč Klucký.

Hráčům obou celků stěžoval hru zmrzlý terén s několika centimetrovou vrstvou neodklizeného sněhu. Jablonci se za těchto podmínek nedařilo herně, během první půle vystřelil jen jednou na branku zásluhou Končala. V dresu Záp odehrál celé utkání bývalý exjablonecký kapitán Petr Pavlík. Soupeř ohrozil naši branku v závěru půle, nejdříve Leiner vystihl na půlce špatnou rozehrávku zálohy a lobem donutil gólmana Valeše k zákroku na brankové čáře. Ve 40. minutě se třetiligovému týmu už povedlo skórovat, po rohovém kopu vyslal prudkou střelu do šibenice Petrů.

Stejný hráč mohl hned po změně stran zvýšit vedení z nařízené penalty, ale Valeš jeho pokutový kop u tyče dokázal vyrazit. Pak už se přeci jen začal více prosazovat prvoligista, který se tlačil před branku soupeře. V 54. minutě centroval Mehanović, Houser hlavou srovnal skóre. Hned o minutu později Mehanović přesnou střelou obrátil skóre v náš prospěch. Dvacet minut před koncem zápasu plného nepřesností trefil ještě hostující Novák břevno jablonecké branky.

Kouč Jablonce Zdeněk Klucký nechtěl ani příliš hodnotit hru samotnou. „První poločas byl z naší strany moc profesorský, v druhé hráči přidali. Věřím, že hráči jsou dost unavení a mají toho dost. Děláme chyby, které bychom ale i v únavě dělat neměli,“ uvedl při hodnocení zápasu Klucký.