Vlastimil Hrubý: Chceme jednoznačně vyhrát!

1.FK Příbram FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 11. kolo so 22. 10. 2016, 15:00

V sobotu nás čeká s novým trenérem zápas v Příbrami. V lize čekáme již osm zápasů na vítězství a podle brankáře Vlastimila Hrubého je na čase to změnit!

Po zápase s Brnem došlo na změny v trenérském složení a byl odvolaný také sportovní ředitel. Jak jste tyto změny v kabině vnímali po utkání?
Samozřejmě je to nepříjemné, když se mění trenér. Myslím si, že hlavně to je o nás. V podstatě jsme to celé zavinili my hráči. Vždycky to v první řadě odnese trenér anebo někdo z vedení. Největší vinu na tom neseme my.

Osm zápasů v lize čekáme na výhru. Co udělat pro to, abychom to konečně zlomili?
Ta série je nepříjemná. Už bychom chtěli zažít pocit radosti z vítězství. Myslím si, že maximální a tisíciprocentní výkon to může zlomit. Musíme do zápasu jít s jednoznačným cílem zvítězit. A vyvarovat se chyb, které děláme. Pak to teprve může klapnout.

V hodně zápasech jsi nás ještě výrazně podržel, abychom neinkasovali více. Jak tyto zápasy vnímáš jako brankář?
Je to sice příjemné poslouchat, že jsem tým podržel, ale v podstatě ani v jednom zápase to k tříbodové radosti nevedlo. Byl bych rád, kdybychom to zlomili už teď v sobotu. Dostali jsme nejvíc gólů v lize, to se musí změnit. Je důležité začít od tohohle, vzadu uhrát už nulu a jakýmkoliv způsobem zvítězit. Ať hra vypadá, jak chce, je potřeba to zlomit. Věřím, že po jednom zápase, kdy to zlomíme, se nám pak bude dařit dál a zvedneme se.

Mluvil jsi o tom, že děláme zbytečné chyby. Jak tyto situace vidíš jako ten poslední z týmu na hřišti, když máš celé hřiště před sebou?
Samozřejmě to není příjemné. Byl bych radši, kdybych neměl celý zápas práci a tým fungoval jako celek. Jak říkám, tohohle se musíme vyvarovat. Je to v podstatě v každém zápase, kdy se stane nějaká obrovská chyba. Soupeř nás za to potrestá. A na druhou stranu my se na gól strašně nadřeme. Tam je to potřeba taky zlomit a jakýmkoliv způsobem dát góly. A pak se nesnažit výsledek jen udržet, ale ještě ho třeba vylepšit.

V kabině patříš věkem mezi tzv. „staré“. Jak se snažíte pomoct hlavně mladším klukům, kteří nemají s ligou takové zkušenosti a občas nějakou větší chybu udělají?
Určitě se snažíme je povzbudit, i přímo v zápase, když se stane chyba. Chybovat je lidské, nejsme roboti. Je ale potřeba, aby se z toho každý ponaučil a chyba se neopakovala dál.

Do Příbrami se chystá vyrazit i větší skupina našich fanoušků. Co bys jim před zápasem vzkázal?
Jsem moc rád, že tohle slyším. Vážíme si toho, že i přes postavení v tabulce a celkové rozpoložení za námi fanoušci stojí. A jedou za námi zase i ven. Byl bych rád, kdyby se to už povedlo. Narovnali bychom tím taky trochu vztahy s fanoušky a společně bychom pak makali dál. Věřím tomu, že to zlomíme a zase tady bude líp!

Author Martin Bergman