Vlastní chyby nás zlomily, láteřil Klucký

FC Slovan Liberec FK Jablonec
HET liga, 12. kolo so 28. 10. 2017, 17:00

První porážku na hřišti soupeře v sezoně, zrovna ve vypjatém derby, nesl nelibě jablonecký kouč Zdeněk Klucký. Co řekli oba trenéři na pozápasových tiskových konferencích?

Domácí trenér Jindřich Trpišovský byl po obratu skóre spokojenějším trenérem. „Úvod bych ale nejradši nestihnul, stejně jako předzápasovou tiskovou konferenci, protože jsme do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Na druhou stranu, ta branka trochu zápasu pomohla, nebylo to poté tolik svázané takticky. Museli jsme dotahovat a Jablonci se logicky otevíral prostor pro brejky. Prvních dvacet minut jsme byli opaření, nedařila se nám kombinace ani hra. Poté jsme se dostali trochu do tlaku. Zápas se lámal asi když Tecl trefil břevno. Po penaltě jsme už byli lepší a dokráčeli jsme k přesvědčivému vítězství, ke kterému nás hnala i skvělá atmosféra na stadionu. Cítím z mužstva sílu, protože dokáže i otáčet zápasy,“ byl viditelně spokojený trenér Slovanu.

Bolestná byla porážka pro jabloneckého kouč Zdeňka Kluckého. „Přitom úvod nám vyšel, dali jsme brzo branku. Vytvořili jsme si další šanci, ale trefili jsme jen břevno. Celkově jsme hráli dobře. Jenže místo toho, abychom vedli o dvě branky, jsme udělali dvě chyby vzadu a inkasovali z nich. Ve druhé půli jsme to chtěli zkorigovat, měli jsme tam v úvodu několik šancí, ale domácí nám potom stačili přidat ještě dvě branky navrch. Nakonec tak vyhráli zaslouženě,“ shrnul zápas jablonecký trenér, který se musel v týdnu vypořádat s absencí hned trojice hráčů základní sestavy. Kde se podle něj Podještědské derby lámalo? „Řekl bych, že to bylo asi těma dvěma góly po našich vlastních chybách,“ konstatoval Klucký.