Zápas jsme měli rozhodnout dřív, zní z kabiny

FK Jablonec FK Dukla Praha
2:2
HET liga, 4. kolo ne 20. 8. 2017, 17:00

Hráčům ani přihlížejícím nebylo po závěrečném hvizdu a neproměněné penaltě Trávníka příliš do řeči. Utkání hodnotí Stanislav Tecl, Michal Trávník a bývalý hráč Rudolf Gergel.

Standa Tecl: Zápas jsme měli rozhodnout daleko dřív

V první půli jste neproměnili několik šancí a v závěru navíc ještě penaltu. Jaký jsi měl ze zápasu dojem?

Asi podobný jako v Teplicích. Myslím, že první půle byla z naší strany dobrá. Dali jsme dva góly a po dalších šancích jsme to měli rozhodnout třetím gólem a ne se nakonec klepat o výsledek. Měli jsme spoustu šancí v prvním poločase. Celkově si myslím, že jsme hráli líp než Dukla, ale bohužel nám zase nevyšel druhý poločas. Těžko říct, čím to je, ale takhle to dál nepůjde. Budeme se muset nad tím zamyslet. Jeden poločas na výhru v lize nestačí.

Byla to nekoncentrovanost při gólech Dukly? Hned v úvodu měla Dukla velkou šanci, kterou neproměnila a ty další ano.

To, že vstoupíme do zápasu tak, že v první minutě chytne Vlasta Hrubý stoprocentní šanci, to se prostě nesmí stát. Nevím, čím to je, ale tohle nás hrozně sráží a nemělo by se to opakovat. Je pěkné, že hrajeme dobře, ale těch bodů je strašně málo a kde jinde bychom je měli získávat, než doma.

Závěr byl hodně divoký, Michal Trávník neproměnil penaltu. Jak jsi to viděl?

Tohle se samozřejmě stane. Penaltu nedalo spoustu známějších hráčů. Ale já si myslím, že jsme zápas měli rozhodnout daleko dřív než v 90. minutě penaltou.

Při obnovené premiéře na Střelnici jsi vstřelil branku na 1:0. Jak bys popsal tu situaci?

Tam to byl krásný centr od Hanyho (Matěj Hanousek) a povedlo se mi to trefit. Bohužel, když mi to tam pak dával Mehy (Mirzad Mehanović), tak se mi to už nepovedlo. Mohlo to být pro nás mnohem lepší a veselejší.

Zklamaný Michal Trávník: Mám špatný pocit, to jsem měl dát

Michale, co se ti po tom závěru honilo hlavou?

Špatné pocity. Jsem zklamaný, že jsem to nezvládnul. Kopu penaltu v poslední minutě, po které můžeme vyhrát, a já to nedám… Takže zklamání je velké.

Byl jsi na penaltu určený?

Určený není nikdo, ale kdo se cítí, tak na ni jde. Vůbec nikdo se k tomu nehlásil, tak jsem si řekl, že to zlomím. Dneska se mi celkově nedařilo, tak jsem to chtěl zachránit alespoň gólem, což se nestalo. Pro mě to byl celkově špatný zápas.

Byl jsi rozhodnutý, že to kopneš doleva?

Jo. Dopředu jsem věděl, že to chci dát doleva a na gólmana jsem se ani nedíval. Byl tam docela rychle, takže jsem to chtěl dát hodně k tyčce a bohužel jsem netrefil ani bránu.

Ruda Gergel: Měli jsme rozhodnout už v první půli a byl klid

Bývalý hráč Dukly a Jablonce, který nedávno oslavil pětašedesátileté narozeniny k utkání řekl následující.

Koukám na tebe, že jsi hodně zklamaný.

Máš pravdu, jsem a hodně. První poločas byl z naší strany dobrý a v aktivní hře jsme měli pokračovat i ve druhé půli. Bohužel jsme nechali hrát Duklu a ta toho dokázala využít, když po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště a následujícím rychlém protiútoku, jsme si nechali dát vyrovnávací gól. Po těch šancích v první půli jsme klidně mohli vést tři nebo čtyři jedna a byl by klid. Takové šance se musí dát.

Oba jablonecké góly padly po pěkných akcích. Souhlasíš?

Naprosto. První gól padl po nádherném centru a to, co při druhé brance udělal Mehanović, tak tomu jsem s chutí zatleskal.

Závěr byl infarktový, v poslední minutě domácí nedali penaltu. Co tomu říkáš?

Obdivoval jsem stopera Pernicu, který vzal balon a šel s ním přes celé hřiště do vápna, kde byl faulován. Penaltu však bohužel Trávník nedal. Na penaltu jsou vždy určeni dva nebo tři hráči a zřejmě si nejvíc věřil Trávník. Nedali ji už jiní fotbalisté, ale myslím si, že tohle hráč musí zvládnout.