Závěr přípravy staršího dorostu

Dorostenci FK Jablonec U19 a U18 mají za sebou dva vítězné zápasy proti týmům dospělých z Královehradeckého kraje. Na závěr přípravy porazil dorost také Olympii Hradec a Varnsdorf.

Před koncem letní přípravy zajížděli starší dorostenci ke dvěma utkáním s týmy z královehradeckého krajského přeboru mužů. Obě utkání mladíci výsledkově zvládli a dokázali své soupeře porazit. FK Lázně Bělohrad porazil náš dorost 3:1 a Vrchlabí porazil 4:2.

FK Lázně Bělohrad – FK Jablonec 1:3 (0:2)

Branky Jablonce: 38. Kinčl, 42. Landsfeld, 90. Bičiště.

Sestava Jablonce: Hejtmánek (75. Mička) – Florián, Petržilka, Jákl, Ráček – Štěpánek, Hajdo – Scholz, Vosecký (75. Bičiště), Kinčl (75. Javůrek Matěj) – Landsfeld (60. Tokár).

FC Vrchlabí – FK Jablonec 2:4 (2:2)

Branky Jablonce: 50. a 54. Čech, 35. Smíšek, 38. Kratochvíla.

Sestava Jablonce: Vajner (70. Mička) – Knitl, Javůrek Patrik, Petžilka (46. Vostál), Džmura – Tokár, Kratochvíla (70. Bičiště) – Čech, Smíšek (80. Urbánek), Javůrek Matěj – Urbánek (70. Štolba).

Oba zápasy hodnotí trenér Michal Kolčava. „S oběma zápasy jsem spokojen. Je na nás sice vidět stále únava z náročného tréninkového procesu, ale to k tomu v této fázi patří. V prvním utkání v Lázních Bělohrad jsme odehráli výborný první poločas, kdy jsme si vypracovali mnohem více brankových příležitostí, ale neproměňovali jsme je. V druhém poločase jsme polevili, domácí byli lepší na míči. My jsme byli lehce uspokojeni po prvním poločase. Ovšem cením si toho, že jsme neprohráli druhý poločas, i když se nám herně tolik nedařilo. Pozitivum utkání byla útočná fáze a vypracované šance. Spokojen jsem byl i s presinkem, který se nám dařil. Druhé utkání ve Vrchlabí nabídlo divoký první poločas, kdy se tolik nebránilo, a poločas skončil 2:2. V druhém poločase mě kluci příjemně překvapili, kontrolovali jsme míč a i celou hru. Čekal jsem to spíše od domácích, ale bylo to naopak. Navíc jsme se zlepšili v oragnizaci a i obrané fázi, kdy jsme soupeře nepouštěli do šancí,“ hodnotí přípravné duely jablonecký trenér.

„Tyto zápasy nás povzbudily do další práce, příprava bude finišovat a pomalu se připravujeme na start soutěže. Věřím, že dále budeme trénovat jako doposud. Se zájmem, zaujetím a maximálním úsilím a vše se projeví v dalších zápasech. Jen tak dále,“ dodal Michal Kolčava.

Poslední dva zápasy odehrál starší dorost proti Olympii Hradec Králové a FK Varnsdorf. V obou zápasech nastříleli dorostenci svému soupeři po čtyřech gólech.

FK Olympia HK – FK Jablonec 2:4 (0:2)

Branky Jablonce:14., 55., 60. Urbánek, 84. Štolba.

Sestava Jablonce: Vajner (60. Mička) – Knitl (46. Musílek Pavel), Javůrek Patrik, Javůrek Matěj, Džmura (60. Bičiště) – Tokár, Kratochvíla – Čech, Smíšek (60. Štolba), Vostál – Urbánek.

FK Jablonec – FK Varnsdorf 4:0 (2:0)

Branky Jablonce: 14. Vosecký , 42. Lansfeld, 55. Lansfeld , 66. Hajdo

Sestava Jablonce: Hejtmánek – Florián (70. Javůrek Matěj), Petržilka, Jákl, Ráček – Štěpánek, Hajdo – Scholz (70. Urbánek) , Vosecký (75. Kratochvíla), Kinčl (55. Bičiště) – Landfeld.