Zklamání čišelo z jabloneckých hráčů

Těžko se hráčům hovořilo po včerejším nezdaru ve finále MOL Cupu. Porážku v posledním zápase sezony hodnotí brankář Vlastimil Hrubý a útočník Martin Doležal.

Finále jsme nezvládli, teď se musíme dobře připravit na další sezónu, řekl po zápase zjevně zklamaný brankář Vlastimil Hrubý

Prohráli jste ve finále českého poháru. Jste z toho asi hodně smutní?

Samozřejmě. Byla to pro nás jediná šance se dostat do předkola Evropské ligy a dneska jsme to nezvládli. Nezbývá nám nic jiného, než se z toho otřepat, jít dál a dobře se připravit na další sezónu.

Proč jste to nezvládli?

Těžko říct… Je to finále a nikdo nechce udělat větší chybu, takže první poločas byl docela svázaný. Ve druhé půli tam boleslavští prostrčili mezi stoperama balon a dali gól na 1:0. To je nakoplo a nás to trošku srazilo dolů. Pak jsme dostali druhý gól a v podstatě už bylo hotovo.

Až do asi 60. minuty jste byli víc aktivní a i na balonu jste byli lepší.

Asi to tak bylo, ale na to se nehraje. Ono je hezký, že jsme byli aktivnější a držíme balon, ale fotbal se hraje na góly. Boleslav dala dva, my žádnej a myslím si, že jsme moc šancí neměli.

Se dvěma góly asi nešlo nic dělat.

Těžko říct…Poprvé šel hráč na mě sám, tak jsem mu chtěl zmenšit úhel, ale Chramosta mě prostřelil po zemi. Při tom druhém byla standardka, tam to ještě náš hráč tečoval rukou, takže z toho byl takovej kopec a potom se s tím dalo těžko něco dělat.

Boleslav měla čtvrtým místem v lize zajištěné předkolo Evropské ligy a tak mohla oproti vám hrát relativně v klidu. I to mohlo ovlivnit, že jste prohráli?

Já si myslím, že ne. Pro obě mužstva to je stejný a každý si chce finále užít. Ale samozřejmě je to finále a nikdo nechce udělat zbytečnou chybu. Tu jsme udělali první my, a proto jsme prohráli.

Pro vás byla jediná šance vyhrát finále. Ale to se nepodařilo, takže je asi těžké hodnotit sezónu kladně.

Máte pravdu. V lize jsme skončili tak, jak jsme skončili a v Evropě nejsme, takže to je neúspěch.

Máte nějakou představu, co se bude dít?

Vůbec nevím. Zítra máme posezónní rozlučkovou večeři, takže tam se asi všechno dozvíme.

Prohráli jsme proto, že soupeř dal góly a my ne, tak viděl zápas útočník Martin Doležal

Jak moc vás bolí dnešní porážka?

Bolí moc, protože si myslím, že jsme nebyli horším mužstvem. Sice jsme neměli až tak vyložené šance, ale myslím si, že kdyby rozhodčí písknul aspoň jeden z těch dvou zákroků, co byl na mě a Mingazova, možná to utkání vypadalo jinak. A měl jsem proměnit i tu šanci, co jsem nedal v první půli. Bohužel, Boleslav své šance proměnila. Po druhé brance jsme už ani neměli sílu po vrhnutí se do útoku. Dneska jsme nepodali takový výkon jako před týdnem v Plzni.

Do asi 60. minuty jste byli lepší v držení balonu.

To je možné, ale na to se nehraje. Náš hlavní problém byl v tom, že jsme góly nedali, kdežto soupeř ano. S produktivitou se potýkáme celou sezónu. Dneska to byl vyrovnaný zápas, ale gól ze hry nedáme. Možná kdybychom to dotáhli do penalt, tak by to bylo trochu jinačí.

Jako tým jste se kombinačně nebyli schopni propracovat do nějaké šance a proto tam na tebe bylo hodně nákopů. Sbíralo to hodně sil?

Je to tak. Nákopů tam bylo hodně, ale my jsme si řekli, že boleslavští hráči nejsou zas tak rychlí, tak jsme se to snažili hrát na dlouhé balony. Navíc oni měli hodně zahuštěný střed, takže nám to tam moc nešlo a po krajích to bylo stejné. Myslím si, že jsem tam souboje vyhrával, ale bohužel mě kluci až tak nedoplňovali a balony spíš posbírala Boleslav než my.

Dneska byla jediná šance jak postoupit do Evropského poháru, ale nevyšlo to.

Co se dá dělat. V předcházející sezóně se nám dařilo a někdy jsme dokázali udržet výsledek 1:0, který nám přinesl body. Letos se nám tohle nedařilo. Dostali jsme dost gólů a moc jsme jich nedávali. Teď je třeba to nějak zhodnotit a do přípravy jít s čistou hlavou.

Sezóna nezačala špatně. V Evropské lize jste postoupili přes silnou Kodaň a stačilo málo, abyste přešli i přes známý Ajax. Pak se vše zadrhlo a výsledky nebyly takové, jaké si představovali fanoušci, vedení a ani vy. Dokážeš s odstupem času říct, co se stalo?

Předcházející sezóna byla velmi dobrá a mysleli jsme si, že v tom budeme pokračovat, ale to se nestalo. Přišli noví hráči a museli jsme si na sebe zvykat. Asi nám také uškodilo vyřazení z poháru. Byli jsme v euforii a mysleli jsme si, že to v lize zvládneme. Bohužel přišla Jihlava, kde jsme hráli hodně špatně a prohráli jsme. Od té doby se to s námi vezlo. Nedokázali jsme najít tu správnou koncentraci před zápasy, prohrávali jsme a naše sebevědomí šlo stále dolů a dolů. Člověk pak hraje v křeči a může jenom bojovat. A když nevyjde ani to, tak ta sezóna je ztracená.