Změny v kádru těsně před startem

Těsně před zahájením jarní části sezóny hlásí jablonecký klub několik změn ve svém kádru.

Na hostování do konce sezóny odchází sbírat herní praxi do FK Varnsdorf levonohý záložník Matěj Končal.

S druholigovým týmem SFC Opava došlo k dohodě na přestupu nadějného záložníka Jakuba Janetzkého. Pravonohý středopolař podepsal v Jablonci smlouvu do 30.6.2020 a do konce této sezóny zůstává v Opavě na hostování. Součástí hráčské transakce byl také definitivní přesun Viléma Fendricha do slezského klubu, když se původní hostování změnilo v přestup. "Hráče jsme sledovali delší dobu, více než půl roku. Nyní jsme již usoudili, že nastala vhodná chvíle na přestup. Jedná se o hráče z mládežnických reprezentací a jsme rádi, že ho v létě budeme moci přivítat v našem klubu," řekl k nejnovějšímu přestupu výkonný ředitel Petr Flodrman.

Janetzký patří v letošní sezóně mezi opory a pilíře středové řady mužstva trenéra Romana Skuhravého. Ve čtrnácti utkáních si připsal dvě branky a jednou se střelecky prosadil také v poháru MOL Cup. Janetzký má za sebou také několik startů za mládežnické výběry ČR, když aktuálně patří do kategorie U19.

Jakub Janetzký - profil

datum a místo narození: 12.6.1997