Zpět do Jablonce jsem se těšil, říká Lischka

FK Jablonec FC Slovan Liberec
Přípravná utkání, přát. st 17. 1. 2018, 11:00

Jablonec v zimě přerušil roční hostování obránce Davida Lischky v Karviné a mladý stoper se tak pilně připravuje s týmem na jarní ligové boje. Jak vstřebává přípravu na severu Čech?

Zimní derby skončilo plichtou, jaký to byl zápas?

Myslím si, že vstup jsme neměli moc dobrý a brzo jsme inkasovali. Můžeme být ale rádi, že jsme do poločasu přidali branku a srovnali. Je pravda, že jsme ještě ve fázi, kdy výsledek ještě tak není důležitý. Zatím jde stále o to, aby měl každý z nás zhruba stejnou zátěž. Našel bych na tomto zápase pozitiva, ale spokojeni být taky nemůžeme.

Zhruba po dvaceti minutách jsme ale hru opticky vyrovnali a postupně jsme se dostávali více do hry. Vítězství jsme nakonec byli možná o kousek blíž.

Je to pravda. Ale úplně nevím, v čem byl ten nezachycený začátek, ale Liberec nás trochu zaskočil. Až postupem času jsme se s jejich hrou srovnali. Ve druhé půli už to bylo lepší, měli jsme tam situace, kdy jsme mohli vstřelit branku. Bohužel jsme to nedotáhli do úspěšného konce.

Pomalu za sebou máte prvních čtrnáct dní nejtěžší zimní dřiny, jaká je?

Za mě osobně spokojenost. Líbí se mi přístup trenéra Rady, jak tréninky, tak vše kolem toho. Těch prvních čtrnáct dní bývá pro hráče nejtěžších. Ještě něco vydržíme a pak už to bude víceméně jen s balonem.

V sobotu zakončíme boje ve skupině Tipsport ligy proti Hradci Králové. Jací jsou soupeři v letošním ročníku největšího zimního turnaje v tuzemsku?

Určitě je lepší hrát se soupeři, kteří nás více prověří. Navíc v sobotu proti Hradci Králové to bude poslední zápas turnaje ve skupině, kde budeme hrát o první místo a postup. I tento zápas určitě budeme chtít vyhrát, tak jako celou skupinu.

Kvalitní soupeři vás čekají také na portugalském soustředění v rámci Atlantic Cupu.

Taky už se všichni těšíme do tepla a na přírodní trávu. Čekají nás dobré zkoušky a prověrky, jsem třeba zvědavý na švédský fotbal.

Na podzim jsi hostoval v Karviné, teď dostáváš znovu příležitost v jabloneckém dresu. Jaký byl tvůj návrat na sever Čech?

Jsem hlavně strašně rád. Původně jsem měl být na hostování v Karviné celý rok, ale přerušilo se to a Jablonec si mě stáhl zpátky. Do Jablonce jsem se fakt hodně těšil.