Střelnice FORTUNA:LIGA, 25. kolo

1
2

FC Viktoria Plzeň

Čerstvý čtvrtfinalista Konferenční ligy UEFA na Střelnici vedl díky tečované střele Hejdy, za Jablonec srovnal střídající Chramosta. Deset minut před koncem byl vyloučen Polidar a hosté šest minut před koncem přesilovku proměnili ve výhru 2:1 gólem útočníka Chorého.

Střelnice přivítala v rámci 25. kola FORTUNA:LIGY evropským postupem ověnčenou Plzeň. Trenér Látal mohl ve šlágru kola vyslat do základu už uzdraveného Martince s Polidarem, na lavičce byl připraven i střelec Chramosta. Plzeňští v nabitém programu sáhli oproti čtvrtku ke čtyřem změnám, místo Kopice, Kalvacha, Jemelky a Cadu nastoupili Havel, Hejda, Metsoko a Souaré.

Za slunečného počasí si hned v první minutě vypracovali šanci domácí, Kratochvíl ale hlavičkoval mimo tři tyče a dorážku Hollého z velkého úhlu vytěsnil brankář Jedlička na roh. O deset minut později táhl rychlý brejk plzeňský Šulc, se štěstím přihrál Metsokovi a Jablonec mohl být rád, že si dobíhající stoper Tekijaški srazil míč ještě těsně vedle vlastní branky.

Za dalších deset minut už se na Střelnici skóre měnilo. Drchal dal u autové čáry před jistotou přednost fotbalovosti a ztratil míč, záhy přišel do jabloneckého vápna dobrý centr, Chorý sklepl míč k nohám Hejdy, jehož střelu si tečoval do vlastní sítě stoper Tekijaški a míč lobem přelétl bezmocného brankáře Hanuše – 0:1.

Ve 24. minutě se dostal k odraženému míči za naším vápnem plzeňský Červ a při jeho ráně, která skončila těsně vedle, si diváci zhluboka vydechli. Zajímavě se jevil na opačné straně hřiště roh Jablonce, po kterém ale Kratochvíl nedokázal zblízka zakončit. Ve 35. minutě zkoušel na jabloneckého brankáře šikovný obstřel na zadní tyč Chorý, cíl však těsně minul. Vysoký plzeňský útočník Chorý to o chvíli později zkoušel ještě hlavou, ale Hanuš byl na čáře pozorný.

Po pěti minutách druhé půle se odhodlal ke střele střídající Černák, jeho levačka ale přesná nebyla. O emoce na tribunách se tak staral především útočník Chorý, který viděl za dvojitý faul na Černáka žlutou kartu a za následné protesty byl trestán i kouč Látal. V 61. minutě podklouzl stoper Tekijaški a sám na brankáře postupoval střídající Vydra, Hanuš ale jeho úmysl přečetl a střelu na zadní tyč zlikvidoval!

Jablonec se postupně dostával do hry, Vakho se kličkami v soupeřově vápně neprosadil. Z následného rohového kopu předvedl Jablonec nacvičený signál, po kterém pálil bez přípravy o zem Polidar, leč opět nepřesně. V 70. minutě se na hřiště dostal za Drchala útočník Chramosta a jen o tři minuty později bylo vyrovnáno. Martinec prodloužil hlavou míč ve vápně právě na osamoceného Chramostu, který si prvním dotykem míč zpracoval a druhým ho poslal pod břevno branky Viktorie a Střelnice propukla v jásot z vyrovnání na 1:1!

V 79. minutě zbytečně váhal s rozehrávkou Polidar, čehož využil Vydra a obral ho o balon. Polidar následně útočníka Viktorie fauloval a rozhodčí Pechanec mu ukázal červenou kartu a poslal ho do sprch.

Plzeň mohla přesilovku zúročit hned vzápětí, jenže Hejdovu hlavičku do šibenice vychytal brankář Hanuš. V 84. minutě už ale Jablonec inkasoval, stoper Souček odehrál míč nešťastně do kraje vápna, odkud se míč vrátil před branku a útočník Chorý prostřelil zblízka vše co mu stálo v cestě – 1:2!

Více branek ani příležitostí už 3011 diváků na Střelnici nevidělo ani v šestiminutovém nastavení a tak si Viktoria odvezla na západ Čech všechny tři body.