Střelecký ostrov FORTUNA:LIGA skupina o záchranu, 4. kolo

SK Dynamo Č. Budějovice

2
2

V posledním venkovním utkání měl už Jablonec prvoligovou jistotu, na rozdíl od Českých Budějovic, nad kterými stále visel Damoklův meč. Trenér Látal změnil základní jedenáctku oproti utkání s Pardubicemi na třech postech. Hollý, Filip Souček a Alegue zůstali na lavičce a nahradili je Pleštil, Hurtado a Náprstek.

Kdo čekal od začátku tlak Dynama, byl na omylu. Jablonec držel od prvních minut domácí na uzdě a v 7. minutě se po akci středem hřiště probil do střelecké pozice Pleštil, ale branku Jihočechů přestřelil. Domácí si vypracovali po čtvrthodině hry podobné zakončení, Hellebrand v něm byl přesnější, ale Fenrich v jablonecké brance byl pozorný. Další střelci byli spíše než pro brankáře nebezpeční pro diváky za tribunami, Černák a na druhé straně Alli pálili totiž hodně vysoko.

Těsně před půlhodinou hry se narážečkou s Allim dostal až před Fendricha Suchan, náš gólman ale ještě rukou stačil zažehnat hrozící nebezpečí. Běžela 32. minutě, když Hellebrand kolmicí našel za obranou Ondráška, který prostřelil Fendricha na 1:0! Pomezní rozhodčí si nebyl jistý osfajdovým postavením zakončujícího hráče a tak zůstal po brance stát na místě. Po přezkumu u videa ale sudí uznali branku jako platnou a rozveselili tím domácí příznivce na slušně zaplněném stadionu.

Jablonec se ještě nestihl vzpamatovat z úvodní branky a o dvě minuty později inkasoval z podobné akce znovu, tentokrát Suchan vysunul za obranu Tranziska a ten se štěstím propálil Fendricha na 2:0!

Dvě slepené branky domácích ale Jablonec nepoložily. Ve 38. minutě poslal do vápna soupeře Černák dobrý centr zprava, který v pádu dopravil do sítě v akrobatické pozici Náprstek a snížil na 2:1! Ve 43. minutě Jablonec zahrával standardku Nebylou, míč se po odrazu dostal k Polidarovi, jehož ránu z úhlu ještě stihl gólman vyrazit, ale na dorážku Kratochvíla už byl krátký – 2:2! V nastavení první půle hlavičkoval prudce, ale vedle branky Dynama Martinec a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 2:2.

Po obrátce kopali domácí blízko naší šestnáctky zajímavou standardku, hradbu zelenobílých těl ale nepropálili a tak přišel rychlý jablonecký brejk, střídající Alegue po něm adresoval dobrou přihrávku do šance Náprstkovi, který ale z dobré pozice rozvlnil jen boční síť českobudějovické branky!

Hrálo se nahoru dolů. V 54. minutě došlo k velkému nedorozumění v našich zadních řadách mezi stoperem Tekijaškim a brankářem Fendrichem, kteří se srazili při výskoku na vysoký balon, ale domácí Tranziska toho využít nedokázal, neuvěřitelně totiž přestřelil opuštěnou jabloneckou branku!

Jablonecký brankář si poté poradil se Suchanovu střelou ze střední vzdálenosti, kterou stačil u tyče vyrazit. V 66. minutě po rohovém kopu střídající Štěpánek vrátil hlavou míč do ohně, kde hlavičkoval skvěle na bránu stoper Tekijaški, ale brankář Šípoš vytáhl famózní zákrok a tygřím skokem umístěný balon dokázal u tyče vyrazit na roh!

Dvacet minut před koncem zápasu Nebylův centr do vápna odvrátila českobudějovická obrana před vlastní šestnáctku, kde si míč zpracoval útočník Náprstek a propálil Šípoše! Jenže radost našich hráčů byla předčasná, branka neplatila pro ofsajd, který předcházel kombinaci před centrovaným balonem.

V 81. minutě měli velké šance zase domácí, Ondrášek napálil v našem vápně z blízka naštěstí jen Tchanturishviliho a tečovaná dorážka Hellebrenda skončila těsně vedle naší branky!

Poté se do domácího vápna vřítil jablonecký Nebyla a z úhlu donutil k vynikajícímu zákroku u tyče brankáře Šípoše. V nastaveném čase neproměnil sólový nájezd na brankáře ani střídající Drchal, ač mu byl poté stejně pískán ofsajd.

Po závěrečném hvizdu domácí hráči popadali na zem, Jablonec nedal domácím nic zadarmo a ze Střeleckého ostrova si odváží bod za remízu 2:2.