Maskot

Ahoj,

jsem fotbalový maskot Jablonce. Jmenuji se Jizerka a mým domovem je jablonecká Střelnice.

Jsem sovička a patřím mezi sýce rousné, kteří se vyskytují v jehličnatých lesích Jizerských hor. Řadím se mezi zvláště chráněné druhy a v roce 2004 byla i pro mě vyhlášena Ptačí oblast Jizerské hory.

Jablonecký fotbalový klub se připojil ke Společnosti pro Jizerské hory a pomáhá chránit přírodu Jizerských hor, aby byla pro mě a další sovy stále dobrým domovem.

Kde právě lítám?

Jsem dost rozlítaná. Sleduj mě, aby věděl/a, co dělám ve volném čase.

Sovička přilétla jako překvapení na Soví noc.

Děti lyžovaly s Jizerkou

Jizerka se účastní halových turnajů mládeže

Jizerka kouzlila s Alexem

Sovička pomáhala uklízet přirodu Jizerských hor

Jizerka zlobila

Jizerka se objevila ve Studenci.

Během Víkendu otců jsem byla dost vidět!

Zase ve škole:) Tentokrát se mnou před Slavií vyroazilo 6 hráčů.

Před utkáním se Spartou jsem byla ve škole. Naštěstí pro mě neplatí školní docházka:)

S Lukášem Masopustem jsem vyrazila do škol.

Jmenuji se Jizerka.

Fanoušci mi pomáhali vybrat jméno.

Kde mě můžete potkat?

Plyšová sovička

V jabloneckém fanshopu najdeš i plyšáka sovičky Jizerky. Jeho koupí zároveň přispěješ na dobrou věc. Částka 100 Kč z prodejní ceny bude putovat na ochranu Jizerských hor

O sýci rousném

(lat. Aegolius funereus)

Sýc rousný je menší druh sovy z čeledi puštíkovitých. Obývá rozlehlé jehličnaté lesy především horských oblastí. Hnízdí v dutinách stromů vytesaných datlem. Loví jen v noci. Odhadem žije v ČR přibližně 600 – 800 párů. Jako silně ohrožený je sýc rousný zvláště chráněným druhem.

Zajímavosti:

• Rozpětí křídel: 50 – 62 cm
  • Barva: hnědá, bílá, černá
  • Hlas: pupupupu
  • Potrava: hlodavci, menší ptáci, hmyz

Spolupráce se Společností pro Jizerské hory

Jsme velice rádi, že jsme se připojili ke  Společnosti pro Jizerské hory, o.p.s. a společně pomáháme chránit Jizerky, aby byly nejen pro sýce stále dobrým domovem.

Společnost působí již od roku 1999 v regionu Jizerských hor, kde se snaží o obnovu přírodních a krajinných hodnot. Realizuje praktická opatření - výsadby alejí, zřizování návštěvnické infrastruktury a provozuje Středisko ekologické výchovy na Jizerce.

Toto středisko každoročně navštíví přes 1000 dětí z celé ČR, které tak mají příležitost se pomocí zajímavých programů seznámit s Jizerskými horami a v krásném prostředí Jizerky posilovat svůj vztah k přírodě.

Rychlé zprávy

Kopeme za fotbal na Střelnici

V pátek 6. října odehrajeme na Střelnici od 15 hodin modelové utkání v rámci projektu Kopeme za fotbal od Gambrinusu. Naši hráči mají tento zápas v rámci odpoledního tréninku. Našim soupeřem je účastník III. třídy Pardubicka SK Tuněchody.

Junioři na UMT Mozartova

Utkání 9. kola Juniorské ligy proti Bohemians Praha 1905 se kvůli nezpůsobilé hrací ploše v Břízkách odehraje na UMT Mozartova. Výkop zápasu zůstává nezměněný, zápas začíná ve 14 hodin.

Adam Houser na hostování

Na konci podzimních přestupů jsme dokončili půlroční hostování Adama Housera z juniorky do Jiskry Mšeno. Adam bude mít možnost získat více herní praxe v dospělém fotbale. Ať se ti daří!

Změna výkopu 7. kola juniorů

Utkání 7. kola Juniorské ligy má posunutý začátek zápasu. Oproti původním 14 hodinám je výkop posunutý na pondělí 11. září v 15 hodin v Břízkách.