Letní stadion UMT Česká liga U19 B, 9. kolo

MFK Chrudim

3
5

Po několika možnostech v úvodu zápasu se Jablonec ujal vedení v 9. minutě brankou Bičištěho, kterému naservíroval míč z pravé strany Bělina. V 15. minutě mohl dát Bičiště druhou branku, ale ten přihrávku Kinčla z levé strany hlavou poslal mimo. Vzápětí neuspěl v souboji s domácím gólmanem Landfeld a míč se odrazil také mimo tři tyče. V 17. minutě jablonečtí ztratili ve středu hřiště míč a domácí rychle postoupili dopředu a jejich akci zakončil vyrovnávajícím gólem Rožek. Ve 28. minutě se do šance na malém vápně dostal Ráček, ale domácí gólman Gregovský jeho střelu vyrazil na roh. V 32. minutě přišla další chyba jabloneckých, kterou domácí trestali vedoucím gólem a jeho autorem byl Jankele. Ale za minutu bylo srovnáno. Bělina vyvezl ze své poloviny míč až téměř k vápnu domácích, vysunul za obranu Bičištěho, který sám před brankářem dal svou druhou branku hostí. V 38. minutě po dalším zaváhání Jablonce se k míči dostal Jankele, jehož prudkou ránu Hejtmánek vyrazil na rohový kop. Ve 41. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu z levé strany Petržilka domácí branku hlavou jen těsně přestřelil. Chrudim šla opět do vedení v 45. minutě. Gól do šatny zařídil Jankele, který se ve vápně obtočil kolem Běliny prudkou střelou pod břevno uzavřel účet první půle na 3:2.

Do druhého poločasu nastoupil Jablonec s cílem rychle vyrovnat a pak zápas ovládnout. To se mu podařilo. Ve 47. minutě ze závaru před domácí brankou Bičištěho střelu srazili soupeři na roh. Ten zahrával z levé strany Landfeld, ke kterému se míč odrazem vrátil, aby ho pak ve vápně Štěpánek sklepl k Petržilkovi, který střelou pod břevno skóre srovnal. V následující čtvrthodině pak Jablonec odstřeloval domácí branku, konkrétně třikrát Kinčl a jednou Bičiště, ale bezúspěšně. V 65. minutě Scholz zprava našel ve vápně Landfelda, který však prázdnou branku zblízka minul. V 72. minutě Bičiště unikl soupeřům a položil si brankáře a pohodlně zavěsil a zároveň tak završil svůj hattrick – 3:4. Domácí se snažili znovu vyrovnat, ale první možnost v 73. minutě jim zmařil Petržilka a v 75. minutě neuspěli po centru z trestného kopu, který Zikmunda namířil nad branku. Uklidňující pátý Jablonce gól dal v 83. minutě Landfeld, kterého hlavou přesně našel čerstvě střídající Urbánek. Závěrečný nápor domácích už žádnou branku nepřinesl.