Martin Doležal
36’
63’
90’

V přímém souboji o čtvrtou pozici před rozdělením tabulky si Jablonec poradil s Baníkem Ostrava 4:0. O jablonecké branky se postarali Považanec a zkompletovaným hattrickem útočník Doležal!

I přes porážku na Bohemians zůstal trenér Petr Rada u totožné základní jedenáctky v rozhodujícím souboji základní části o čtvrté místo. Hosté nemohli využít služeb vykartovaného Fleišmana.

Na Střelnici se hrál od začátku zajímavý zápas, po chybě Jánoše v útočné fázi hasil rychlý brejk domácích jen za cenu žluté karty hostující kapitán Hrubý. Jablonec zahrával několik rohových kopů, dvakrát z nich hlavičkoval stoper Břečka, jednou mířil vedle, podruhé se míč z jeho hlavy snesl na horní síťku soupeřovy branky. Po čtvrthodině hry už ale na jabloneckém stadionu propukly gólové oslavy, na trestný kop Trávníka nedosáhl k překvapení gólman Laštůvka a Považanec podle svých slov ramenem přivedl Jablonec do vedení 1:0!

Na opačné straně mohl záhy vyrovnat Diop, v dobrém postavení naštěstí přestřelil. Ve 20. minutě Jablonečtí chybovali v rozehrávce, Holzer okamžitě vysunul Granečného, skvělý zákrok ale předvedl proti jeho střele brankář Hrubý!

Dál byl ale aktivnější severočeský tým. Vatajelova táhlá střela těsně minula svůj cíl. Pak Trávník vybojoval u postranní čáry zdánlivě ztracený balon, stačil zacentrovat na Doležala, ten ale hlavičkoval v záklonu, a tak síť hlavou nerozvlnil. Po půlhodině hry se Trávník šikovně uvolnil poblíž rohového praporku, na jeho prudkou pobídku z úhlu ale bohužel žádný ze spoluhráčů nedosáhl. Gólová pojistka dobře hrajícího Jablonce přišla ve 36. minutě, Hübschman uvolnil Jovoviće, ten ve vyložené šanci netrefil bránu, naštěstí však trochu kuriózně trefil útočníka Doležala, který uklidil míč do ostravské sítě na 2:0! Hosté museli v závěru navíc střídat svého kapitána Hrubého, který odkulhal ze hřiště.

Po změně stran začal aktivně Baník. Jablonecký kouč Rada překvapil, když předával papírek s taktickými pokyny Trávníkovi.

Sobol si při obranném zákroku málem srazil na vlastní branku, ošemetná situace naštěstí skončila rohovým kopem Baníku. Pak pálil skvěle a prudce za vápnem hostující Jánoš, gólman Hrubý ale stačil u tyče jeho ránu vyrazit! Náš gólman se vyznamenal i proti střele Jiráska, ten pálil pohotově, ale Hrubého nepřekonal.

V 63. minutě Jablonec zmrazil Baník potřetí. Hübschman vtipně vysunul Jovoviće, ten prostrčil na útočníka Doležala, který tváří tvář gólmanovi rozjásal Střelnici gólem na 3:0.

Útočník Doležal mohl skórovat za pár minut znovu, do šance ho tentokrát vyslal centrem z křídla Sobol, jablonecký útočník ale v těžké pozici zakončit nezvládl. Na Střelnici bylo živo i v následujících minutách. Doležal obral u autové čáry Jánoše, v přečíslení vyzval ke skorovnání osamoceného Jovoviče, jeho ránu ale lapil skvělý Laštůvka, brankář Baníku se vyznamenal i proti následující dorážce kapitána Hübschmana!

V 77. minutě poslal precizní centr na hlavu Doležala Sobol, jablonecký útočník ale bohužel trkl hlavou míč vedle a brankář Laštůvka se sotva stihl za jeho zakončením ohlédnout. Laštůvka posléze dokázal vytěsnit i povedenou střelu střídajícího Acosty. V nastaveném čase ale domácí rozebrali ostravskou obranu, když po přihrávce Sobola zkompletoval útočník Doležal svůj první ligový hattrick a stanovil konečné skore na 4:0.

Jablonec si dnešním jasným vítězstvím zajistil před nadstavbovou částí čtvrtou pozici. Skupinu o titul a pohárové příčky odstartuje před svým pronásledovatelem z Ostravy s šestibodovým náskokem příští týden na hřišti Viktorie Plzeň.