Tenerife Přátelská utkání, přát.

Club Atletico Victoria

2
3

Druhým soupeřem Jablonce v rámci kondičního soustředění na Kanárských ostrovech byl aktuálně šestnáctý celek tabulky čtvrté nejvyšší španělské soutěže Atletico Victoria, který sídlí v Santa Cruz, hlavním městě ostrova Tenerife. Zápas se hrál pod umělým osvětlením v tréninkovém centru T3, kde hráči Baumitu tráví celé dva týdny.

Trenér Šilhavý do první půle opět poslal osvědčenou jedenáctku z podzimní části SYNOT ligy. Přestože jeho svěřenci mají v nohách těžké tréninkové dávky, patřil jim jednoznačně celý první poločas. Dopředu velmi agilní Kopic s Crnkićem doplňovali na hrotu Doležala. Po krátkém oťukávání se na konci první dvacetiminutovky dostal dvakrát do zajímavé pozice stoper Pernica. Nejprve minul bránu hlavou a po dalším rohu zaváhal zase na zadní tyči úplně sám při zakončení pravačkou. Vzápětí ještě rychlou akci zakončoval Crnkić, ale jeho pokus srazil obránce na další roh.

Jablonec svého soupeře dál přehrával ve středu pole a kombinacemi se dostával na dostřel brance Atletica. V 37. minutě zakončoval jednu z mnoha standardních situací Rossi hlavou těsně vedle. O chvíli poté se konečně Baumitu povedlo překonat brankáře Gonzáleze. Pěkným obloučkem za obranu vysunul Hübschman Nermina Crnkiće, který chladnokrevně sám před gólmanem otevřel skóre - 0:1. Hned z další akce mohl zvýšit Pospíšil, ale pěkně trefený míč z voleje poslal těsně vedle pravé tyče. Z ničeho nic pak udeřilo Atletico. Na hranici ofsajdu převzal kolmici útočník Izquirerdo a tváří v tvář Hrubému se nemýlil - 1:1.

Do druhé půle nastoupil Jablonec s pěti změnami v sestavě a noví hráči se dlouho nemohli dostat do tempa. Velkou šanci španělského týmu hasil Hrubý zázračným zákrokem proti Gutiérrezovi v 47. minutě. Několik minut mělo potom Atletico více ze hry. Postupem času se ale zelenobílým znovu začaly dařit kombinace ve středu pole a zpřesnili mezihru. Ani návrat Kopice na trávník však nezabránil naprosto zbytečné brance Atletica v 65. minutě, kterou vstřelil zcela nehlídaný García po trestném kopu - 2:1. O chvíli později vytáhl ještě další parádu Hrubý při střele Domíngueze po rychlém brejku.

Jakoby tím brankář Jablonce nastartoval své spoluhráče k závěrečnému obratu. Ten dirigoval zkušený Čížek s kapitánskou páskou spolu s Gregušem ze středu pole. Nejprve právě Tomáš Čížek srovnal hlavou po pěkném centru Moulise z pravého křídla - 2:2. Pak ještě v 77. minutě spálil tutovku Kopic, když napálil odražený míč těsně vedle. Závěr patřil Baumitu a nápor v posledních minutách vyústil v tvrdou střelu Greguše. Jeho projektil vyrazil brankář Atletica jen před sebe a pohotový Pavel Moulis nezaváhal - 2:3.

Jablonec si tak zaslouženě připsal druhou výhru v druhém utkání na kondičním soustředění na Tenerife.