Jan Kalabiška
77’
36’
Stanislav Tecl

Naši fotbalisté neudrželi slibné poločasové vedení v Karviné. Domácí po změně stran otočili góly Panáka a Kalabišky na 2:1 a radují se pod novým trenérem z třetí výhry v sezoně.

V základní sestavě došlo oproti poslednímu duelu s Brnem ke dvěma změnám, Zeleného s Doležalem nahradili Masopust a Mihálik.

Budinského rohový kop ze sedmé minuty poslal hlavou do náruče gólmana Valeše domácí Hošek. Jablonečtí poprvé zahrozili střelou Jovoviće, ten střílel těsně mimo, ale byl mu při tom zároveň máván ofsajd. Ve 12. minutě si náš tým vytvořil ještě lepší pozici, Tecl pálil prudce k tyči, karvinský brankář míč neudržel a jeho obránci zahráli raději na roh. Z něj pálil těsně vedle stoper Pernica. Ve 22. minutě po standardní situaci domácího Budinského padal míč nešťastně od jednoho z našich hráčů pod jablonecké břevno, Valeš ale stačil míč vytěsnit nad. Karviná se tlačila před naší branku, výsledkem byl ale jen napálený odražený balon z kopačky Kalabišky.Na druhé straně pálil z dálky, ale jen do středu branky Holeš. Ve 32. minutě Trávníkův přímý kop hlavičkoval na vzdálenější tyči dobře Pernica, karvinští stačili míč vykopnout z brankové čáry, domácí Wágner pak raději zahrál na roh, aby zklidnil nepřehlednou situaci. V dalších dvou šancích se zjevil karvinský Kalabiška, v obou případech ale nezamířil přesně mezi tři tyče.

Ve 37. minutě Masopust skvěle odhadl při brejku balon, počkal na náběh Tecla, který se vracel z ofsajdové situace, předložil mu míč a nejlepší jablonecký střelec zamířil přesně ke vzdálenější tyči a vystřelil Jablonci vedení! Ve 42. minutě měli domácí velké štěstí, Masopust na pravé straně vysunul Mihálika, ten z úhlu střílel, jenže zadní tyč těsně netrefil.

Domácím se povedlo brzy po změně stran srovnat skore, Štěpanovského centr z 53. minuty neodvrátil ideálně Hübschman, míč se dostal k Panákovi, který z voleje prostřelil Valeše – 1:1. Opět se hrálo nahoru dolů. Mihálik přihrával v útoku Teclovi, ten patičkou vtipně vysunul Jovoviće, jeho střelu na přední tyč brankář Lé Giang vyrazil. Strážce domácí svatyně poté senzačně vytáhl i projektil Mihálika, který střílel pod břevno po rohovém kopu. Nadále se hrál zajímavý fotbal, oba týmy se snažily vstřelit rozhodující branku. To se povedlo v 77. minutě moravskoslezského týmu, Kalabiška se na hranici velkého vápna obtočil kolem Hanouska a povedenou střelou do šibenice přivedl domácí tým do vedení 2:1.

Jablonečtí vrhli všechny síly do útoku a domácí podnikali rychlé výpady. Po jednom z nich mohl definitivně rozhodnout v samostatném úprku Budinský, Valeš ale podržel náš tým a střelu vyrazil. Na druhé straně byl blízko vyrovnání Jablonec, Holešův centr ale z voleje napálil Mihálik nad břevno. V závěru nervózní utkání přineslo už jen několik žlutých karet.