Ďolíček, Praha ePojisteni.cz liga, 5. kolo

Dominik Mašek
46’
Tomáš Čížek
80’

Ani druhý výjezd do hlavního města body na jablonecké konto nepřinesl, Jablonec své šance neproměnil a podlehl v Ďolíčku Bohemians 1905 dvěma góly v druhém dějství.

Jablonecký trenér vrátil do základní sestavy trio Sparťanů, které nemohl v neděli využít na Letné. Domácí nasadili hned od úvodu debutanta Maška, který posílil Bohemians v průběhu tohoto týdne.

Hned v úvodní minutě vystrašil pohotovou střelou Luts brankáře Hrubého, strážce jabloencké svatyně ale stačil míč v první šanci vyrazit na roh. Brzy poté Haškův střílený centr srazili pozorní jablonečtí obránci raději na roh. Jablonec v černobílých dresech kontroval nebezpečnou zpětnou přihrávkou Jiráčka od brankové čáry, ta ale prošla napříč pokutovým územím bez využití. Ve 14. minutě měl na hlavě jablonecké vedení Wágner, po rohovém kopu Trávníka hlavičkoval prudce pod břevno, ale domácí brankář Budinský skvělým zákrokem dokázal míč vyrazit! Jablonec začínal být s přibývajícím časem při chuti, v další šanci Trávník hledal na vzdálenější tyči Wágnera, ten ale na přihrávku nedosáhl. Prozatím nejlepší jablonecký střelec Tomáš Wágner našel při brejku ideálně na středu vápna mezi domácími obránci Mehanoviće, jenže ten si v rozhodující moment předkopl míč daleko od nohy. Domácí převzali po půlhodině hry iniciativu a vypracovali si zakončení po akci Lutse, ránu Maška ale Hrubý dokázal vyboxovat.

Jablonec o půli nuceně střídal, v šatně zůstal lehce zraněný Kouřil, kterého nahradil Vojta Kubista. Jenže domácí udeřili hned v první minutě druhého poločasu, Mikuš nedokázal v dobré pozici propálit míč mezi těly hráčů do branky, balon se odrazil k domácímu debutantovi Maškovi, který už propasíroval míč do sítě! Jablonec poslal na hřiště dalšího útočníka Doležala, brzy poté přišel dravý průnik Kubisty, který po narážečce s Wágnerem a dobrém zákroku brankáře Budinského rozezvonil břevno domácí branky! Skvělý zákrok vytasil na druhé straně také Hrubý proti hlavičce kapitána Krcha po rohovém kopu. Na jablonecké straně scházela potřebná razance a lepší umístění hlavice Doležala. Čas rychle utíkal a na naší straně nepomohlo ani zařazení posledního střídajícího Pospíšila. Deset minut před koncem Dostál obral u postranní čáry o míč Trávníka, poslal přesný centr na střídajícího Čížka, který hlavou zvýšil domácí vedení na 2:0. Více šancí už se v Ďolíčku v páteční podvečer nezrodilo a domácí se radovali z prvního vítězství v nové sezoně po výhře 2:0.