Jean-David Beauguel
90’
70’
Jakub Považanec

Jablonečtí fotbalisté remizovali ve 3. kole na hřišti Fastavu Zlín 1:1. Náš tým vedl zásluhou přesné hlavičky Považance, jenže o dva body přišel v 90. minutě po gólu Beauguela.

Jablonecká výprava cestovala do Baťova města bez indisponovaných hráčů Masopusta a Kratochvíla. Trenér Rada zůstal u stejné stoperské dvojice jako se Spartou, naopak černou práci svěřil po Kubistovi Hübschmanovi, na pravém kraji zálohy operoval místo Masopusta letní novic Acosta. I domácí udělali změnu v základní jedenáctce, na hrotu útoku nahradil Džafiče Beauguel.

V 7. minutě obral ve skluzu v rohu vápna domácí Beauguel Lischku, ale Poznar poté nepřihrával přesně na své spoluhráče. Stejný hráč domácích pálil o minutu později, ale jeho střela byla hodně nepřesná. Jablonec měl velkou příležitost po deseti minutách hry, Trávník posadil rohový kop přesně na hlavu Lischky, ten hlavičkoval koníčkem o zem, ale míč těsně přeskočil i domácí šibenici. Za hlavu se jablonečtí hráči chytali opět za další dvě minuty, to Hübschman přiťukl před vápnem Jovovićovi, který padající ránou z první orazítkoval břevno!

Fastav se připomněl po centru z naší levé strany, ale Poznar umístil svou hlavičku opět nad Hrubého svatyni. Hrálo se v úmorném vedru, rozhodčí tak posílal hráče během obou poločasů doplnit potřebné tekutiny. Zlínští se pak tlačili na naši půlku, prudký pas do jabloneckého vápna posílal Bartošák, nikdo z hráčů ve žlutém ale jeho pobídky nevyužil. Podobný balon mířil před Hrubého také o chvíli později z druhé strany, tentokrát na zadní tyči číhal Beauguel a naštěstí pro náš celek hlavičkoval z dobré pozice nad břevno.

Ve 38. minutě sklepl zády k bráně míč Hanousek pro Doležala, jenže ten z otočky pálil nad branku „ševců“. Největší gólovku první půle si v samém závěru poločasu vypracovali domácí, Beauguel sklep na malé vápno balon Jiráčkovi, ten střílel šikovně ke vzdálenější jablonecké tyči, ale náš brankář Hrubý skvělým postřehem vytěsnil míč mimo prostor branky!

Tři minuty po změně stran rozehrál Trávník nečekaně roh před domácí vápno na obávaného střelce z dálky Považance, jeho projektil se zastavil o reklamní panely zhruba dva metry vedle tyčky Fastavu. Na druhé straně se odhodlal k podobnému pokusu z větší vzdálenosti domácí kapitán Jiráček, ani on prostor branky netrefil. K velkému sólu se poté nadechl aktivní Jovović, jenže střídajícího Pleštila vyslal do ofsajdu. V 69. minutě šel Jablonec do vedení, velkou zásluhu na brance měl právě střídající a v lize debutující Pleštil, po jeho přihrávce následoval Trávníkův centr do vápna, kde trkl hlavou míč k tyči Jakub Považanec – 0:1!

Domácí odpověděli placírkou Beauguela mimo. Vedle branky se snesla i táhlá střela Traoreho. Na druhé straně neuspěl se střelou do středu branky Jovović. Pět minut před koncem si narazil Holeš s Považancem, jablonecký krajní obránce pak z úhlu rozezvonil tyč Dostálovy branky!

Domácí se tlačili za vyrovnáním a dočkali se v 90. minutě, Jakubov trefil vzdálenější tyč Hrubého branky, míč se pak odrazil přesně k dobíhajícímu Beauguelovi, který hlavou vyrovnal na 1:1. Domácí pak dohrávali v euforii, ale víc šancí už utkání nenabídlo.