Mirzad Mehanovič
28’
68’
Ladislav Martan

Tři důležité body si jablonečtí fotbalisté připsali v dohrávce podzimního zápasu s Hradcem Králové po vítězství 2:1. Domácí udeřili dvěma góly ze vzduchu během prvního poločasu.

Jablonecký kouč nemohl proti Hradci Králové využít nemocného Kubistu, ve středu pole tak dostal po delší době příležitost jako defenzivní štít Hübschman, před ním hráli techničtí Pospíšil s Trávníkem.

Podzimní dohrávku začal domácí Jablonec poměrně nervózně. Hráči nebyli přesní v kombinaci, oproti tomu Východočeši se před Valeše dostali po šanci Trubače. Jablonečtí se z nepovedeného úvodu vymanili hned úvodní šancí, která znamenala vedení. Ideální balon z levé strany poslal před brejku Zelený a nevysoký Trávník otevřel hlavou skore úterní dohrávky. Votroci mohli srovnat zásluhou Trubače, Valeš ale stačil nohama vyrazit jeho střelu. Gólově tak udeřilo opět na druhé straně. Jen pět minut po první brance poslal Zelený další lahůdkový centr ze své strany, který tentokrát za Ottmanova záda hlavou zavěsil Mehanović.

Jablonec rychlé vedení během pěti minut výrazně uklidnilo a diváci viděli i další zajímavé šance. Tleskalo se pěkné rychlé dvojité výměně balonů Mehanoviće s Pospíšilem, kterou druhý jmenovaný zakončoval na zadní tyči, kde ale stačil míč vytěsnit konečky prstů hradecký gólman. Neuspěla ani střela Zreláka, pokus Pospíšila byl zblokován a hlavička Pernici po rohovém kopu mířila vedle. Další zajímavý útok táhl na levé straně Mehanović, v náběhu našel volného Jankoviće, proti němu ale dobře zakročil brankář Ottmar.

V druhé půli se na větší šanci čekalo až do 58. minuty, to předvedl drzí průnik až před hradecké vápno Trávník, zakončení mu ale zblokovala v poslední chvíli pozorná obrana soupeře. Z levé strany pálil o deset minut pohotově Mehanović, Ottmar i tentokrát stačil jeho střelu vyrazit u tyče na roh. Na druhé straně zahrál Janković před dotírajícím útočníkem hlavou na jabloneckou branku, ale kromě jabloneckého publika, gólmana Valeš v brance tolik nevyděsil.

Hradečtí se přesto dočkali snížení, v 69. minutě napřáhl Martan za vápnem a jeho utažená střela zapadla přesně ke vzdálenější tyči Valešovy branky. Nadále se hrál otevřený fotbal z obou stran, Jablonec mohl navýšit vedení zásluhou Pospíšila, míč z jeho kopaček opět zablokovali obránci. Votroci cítili v závěru šanci na srovnání, po Plašilově ráně prosvištěl balon kolem jablonecké tyče a ochozy jablonecké Střelnice si mohly zhluboka vydechnout. Na druhé straně zastavovali Východočeši jablonecké brejk do rozhozené obrany jen za cenu faulu. V závěru zápasu dokázali domácí udržet balon v bezpečné vzdálenosti od Valešovy branky a připsali si v dohrávaném utkání podzimu tři důležité body.