Nicolae Stanciu
32’
Václav Kadlec
62’

První jarní porážka přišla na hřišti Sparty Praha. Jablonec bohužel své šance neproměnil, za domácí se trefili z přímého kopu Stanciu a v druhé půli zvýšil na konečných 2:0 Václav Kadlec.

Náš tým nastoupil na Letné se dvěma útočnými hroty, kouč Rada vrátil do středu zálohy po odpykání karetního trestu Trávníka. Domácí lodivod Hapal musel oželet služeb vykartovaného Hovorky, na místě stopera zase dostal nečekaně přednost před Michalem Kadlecem Kaya.

Utkání dvou neporažených celků jara, které vzájemně bojují o účast v Evropských pohárech začalo nepřesným pokusem Kangy, na druhé straně zakončoval po přihrávce Kubisty placírkou jen slabě Jovović. Jablonec se na Letné před velmi solidně zaplněným hledištěm dvanácti tisíc diváků osměloval postupně, další střelu vyslal na Nitu Masopust, ale opět scházela potřebná razance. Na opačné straně zkoušel štěstí zdálky Kanga, Hrubý opět zasahovat nemusel. Jablonec zahrozil ve 28. minutě, to pálil pohotově za vápnem po otočce Holeš a jeho střela se vytočila k naší smůle mimo pravou tyč letenské svatyně. Hned vzápětí pronikl do soupeřovy šestnáctky skvěle Zelený, míč předložil zcela volnému Chramostovi, jeho střelu u tyče ale Nita chytil! Jablonec neproměněná šance mohla o to víc mrzet, protože hned ve 32. minutě zahrávali domácí přímý volný kop po faulu Holeše, míč si postavil Stanciu a střelou přes zeď poslal i s přispěním břevna míč do naší branky – 1:0.

Šanci na vyrovnání měl náš tým hned za dvě minuty, další centr Zeleného přišel ale vniveč, protože hlavičkující Doležal si spíše překážel s Kubistou a míč skončil nad brankou Pražanů. Zajímavě vyzněl také signál po Trávníkově přímém kopu, který za vápnem napálil nad břevno Chramosta. Sparta odpověděla dravým průnikem Stanciua, jehož zakončení stačila jablonecká obrana srazit na roh. Tečku za zajímavým poločasem udělal střelou vedle sparťanské branky aktivní Jovović.

Začátek druhé půle mnoho šancí nepřinesl, Jablonec měl náznaky, ale do větší šance se nepropracoval. Hodně vzruchu přinesla až 58. minuta, to měl nejdřív Hrubý hodně práce aby vyboxoval štiplavou střelu Kangy, akce pokračovala a po střetu Zeleného s Plavšićem nařídil rozhodčí Hrubeš pokutový kop, který vzápětí odvolal protože předtím signalizoval pomezní rozhodčí ofsajd sparťanského hráče. V 61. minutě jablonecká obrana nezachytila rychle rozehraný rohový kop domácích, po něm hlavičkoval Kulhánek do břevna, odražený míč si zpracoval Kadlec a zblízka zvýšil domácí vedení na 2:0.

Domácí si dvoubrankový náskok hlídali a měli i další velkou šanci, Šuralovu střelu vykopával na brankové čáře Zelený! Trenér Rada vystřídal postupně Chramostu a Jovoviće, které nahradili Hanousek a Hübschman. Deset minut před koncem zápasu mohl Jablonec dostat zpět do hry Masopust, dostal pěknou přihrávku za obranu od Trávníka, na sparťanskou branku postupoval z úhlu, jenže míč opřel jen do levé domácí tyče!

Sparta si dvoubrankové vedení už v závěru pohlídala a na jaře už zůstává neporažená pouze ona.