Luděk Pernica
58’
Stanislav Tecl
77’

Jablonecký kouč při své premiéře v české nejvyšší soutěži poslal do branky gólmana Bártu a příležitosti dal v základní sestavě také nejlepšímu střelci v přípravě Davidu Bredovi.

První ohrožení branky soupeře si připsal jablonecký Masopust, v pádu ale mířil vedle. Hned poté dribloval šikovně v jabloneckém vápně tvůrce hry soupeře Kučera, jeho přihrávka od brankové čáry a následný gól hostí ale nemohl být uznán, protože se Kučera dostal s balonem už do zámezí. Důležitý moment přišel po pětadvaceti minutách hry, po standardní situaci Jihlavy se míče zmocnil Breda, perfektně načasoval přihrávku do běhu na Tecla, kterého těsně před vápnem stáhl Kukal a následovala jasná červená karta z rukou rozhodčího Lercha. Z hranice vápna pak ideální standardku napálil do tyče mladíček Breda! V přesilovce jablonečtí sice drželi míč na svých kopačkách, ale do zakončení se dostávali jen velmi krkolomně. Chvíli před poločasem zvonila stejná jihlavská tyč podruhé, tentokrát po střele Karavaeva! Při této příležitosti se navíc zranil hostům gólman Hanuš, kterého musel narychlo ještě před poločasem vystřídat Rakovan.

Sedm minut po změně stran poslal kouč Frťala na hřiště dvojici nových hráčů Trávníka a Doležala. Breda hned poté vyprášil z blízka rukavice Rakovana! Jablonecký tlak nabíral na intenzitě, z dobrých dvaceti metrů vyzkoušel pozornost jihlavského gólmana i Greguš! O minutu později už jablonečtí fanoušci jásali, po rohovém kopu Trávníka se dostal odražený míč k Pernicovi a Jablonec vedl!

Vyrovnat mohl z ojedinělé příležitosti Vysočiny exjablonecký Hronek, jeho střelu ale vykopl reflexivním zákrokem gólman Bárta a sklidil zasloužený potlesk jabloneckých fanoušků! Dvacet minut před koncem otřel míč navíc o jablonecké břevno Vaculík!

Jablonec přečkal šance soupeře, a čtvrt hodiny před koncem udeřil. Tecl se dostal za jihlavskou obranu, ve vápně ho srazil Krejčí, který uviděl druhou červenou kartu v utkání, navíc Jablonec kopal penaltu! S tou si v klidu poradil sám faulovaný Tecl a zvýšil na 2:0! Hosté i v početním oslabení ale ještě zahrozili, Mišůnovu ránu vyrazil Bárta na roh! Na druhé straně se z úhlu do šance dral Karavaev, ten ale těsně minul vzdálenější tyč jihlavské branky.

Jablonec si proti oslabenému soupeři kontroloval závěrečné minuty a v prvním jarním utkání dosáhl na tři body.