Michal Trávník
71’
Ondřej Mihálik
86’

Jablonečtí fotbalisté v dalším domácím utkání nastříleli pět branek oslabené Vysočině Jihlava. Ta hrála na Střelnici bez vyloučeného Tlustého a schytala pětibrankový vysoký příděl.

Jablonec nastoupil proti Jihlavě v ofenzivně laděné sestavě, s vědomím že proti Vysočině se mu výsledkově na Střelnici daří. Akcie na bodový zisk hostující týmu ale notně oslabili už ve 12. minutě, když Tlustý stáhl ve vápně zakončujícího Doležala, rozhodčí mu ukázal červenou kartu a nařídil pokutový kop. Z něj se následně nemýlil útočník Tecl – 1:0.

Jablonec si udržoval proti oslabenému soupeři herní převahu, držel více míč, zahrával už v prvním poločase sedm rohových kopů. Gólově se ale neprosadil Tecl z otočky, centr Hanouska zase poslal vedle branky hlavou Doležal. Ukvapenou střelou zakončil rychlý výpad domácích také Masopust. Ve 28. minutě se Tecl probil do vápna, míč se dostal k Jankovićovi, který ale vysoko přestřelil odkrytou branku. Hostující brankář se stačil po půlhodině hry jen ohlédnout za táhlou střelou Hanouska, která prosvištěla těsně nad. Ve 33. minutě zahrával Jablonec další z rohových kopů Trávníkem, ten dal míč na lajnu Hanouskovi, jehož následný centr našel neobsazeného Tecla, který hlavičkoval přesně k tyči 2:0.

Hosté poprvé vážněji zahrozili deset minut před poločasem, Popovič rozjel rychlou akci po křídle, centr trefil z voleje ideálně Fulnek, ale Hrubý jeho střelu kryl v náruči. Živo bylo také těsně před poločasem, diváky pobavil hezkou kličkou ve vápně Masopust, ikdyž ztratil míč, vzápětí Pernicova výzva skrz celé pokutové území nenašla žádného ze spoluhráčů.

Do druhého poločasu trenér Klucký vystřídal Kubistu za mladého Janetzkého. Deset minut po změně stran si krásně navedl míč před branku černohorský reprezentant Jovović a pěknou střelou do růžku jihlavské branky ze zhruba 25 metrů překonal brankáře Rakovana – 3:0.

Tleskalo se také střele Tecla z otočky, přesné nebyly ani pokusy Trávníka a Masopusta. Hostujícího brankáře o to víc zaskočila nepříjemná malá domů od Novotného, kterou ale strážce branky s problémy ustál.

V 71. minutě přišla další branka, střelu Tecla brankář vyrazil, Masopust ale zabral a stihl jej doběhnout, obloučkem zpět na vápno vyzval k zakončení Trávníka, který z voleje prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:0! Jen o dvě minuty později byl blízko zkompletování hattricku útočník Tecl, tentokrát napřáhl za vápnem a rozezvonil břevno! Po gólu volala rychlá akce Masopusta s Teclem, oba si vzájemně nahrávali a zakončovali, ale oba bez gólového úspěchu.

Tlak nepolevoval ani v samotném závěru. Teclovi se ale při dalším zakončení zamotal míč mezi nohy, Masopust ve své šanci opět zbrkle překopl. Pátou nakonec zajistil svým důrazem střídající Mihálik, když napadal brankáře Rakovana při rozehrávce a od něj se míč odrazil do sítě nešťastného brankáře – 5:0.

V závěru si uchránil čisté konto jablonecký brankář Hrubý, když úspěšně kryl střelu Závišky. Na druhé straně nebyl úspěšný Tecl, to ale nikoho na Střelnici nemrzelo, diváci totiž odcházeli ze Střelnice spokojeni s pětibrankovou výhrou.