Letná, Praha ePojisteni.cz liga, 4. kolo

75’
David Lafata
83’

Šance na bodový zisk na Letné vydržela pro náš tým po sedmdesát minut. Pak ale Sparta třikrát gólově udeřila a jablonecký celek už nenašel sílu na odpověď.

Jablonecký kouč měl před zápasem na Letné velké problémy se složením základní jedenáctky, kádr zdecimovaný zraněnými proto doplnili další mladíci z naší juniorky. Domácí kouč vyrukoval na Jablonec v základní sestavě s exjabloneckým Karavaevem, který posílal v úvodu nebezpečné centry před Hrubého svatyni. První ke střele se odhodlal krajní obránce Hanousek, branku ale netrefil. Jablonečtí nepouštěli Spartu do souvislejšího tlaku, v úvodní půlhodině jí nedovolili žádnou přímou střelu na branku a centrované balony spolehlivě stahoval brankář Hrubý. Frťalovi svěřenci zároveň využívali každou možnost k protiútoku, Wágner obešel při jednom z nich na půlce Holka, ten ho stáhl, ale rozhodčí Ardeleanu nenašel odvahu vytáhnout pro sparťanského hráče druhou žlutou kartu, která by v jeho případě znamenala vyloučení. Nebezpečí pro domácí znamenaly i jablonecké standardní situace, po Trávníkově rohovém kopu skončil míč po Kouřilově hlavičce vedle tyče.

Po půlhodině hry pronikl do šestnáctky domácích Trávník po chytré souhře s Wágnerem, jenže zpětnou přihrávku od brankové čáry na volné spoluhráče mu k naší smůle zblokoval Holek. Na druhé straně se po trestném kopu Sparty zjevil před Hrubým Costa, míč ale usměrnil vedle branky.

Sparta sice začala druhou půli serii rohových kopů, ale letenským se nedařilo podle představ i proto se čím dál častěji ozýval pískot domácích fanoušků. Jablonec zahrozil kontrem Hanouska a Wágnera, který ale nebyl dotažen k zakončení. Dočkal poté vymyslel pas na zadní jabloneckou tyč, číhající Lafata ale nestihl míč v pádu umístit. Ostrou ligovou premiéru si na Letné odbyl jako střídající hráč i dvacetiletý Michal Štěpánek z jablonecké juniorky.

Spartě nakonec pomohla až standardní situace, v 69. minutě po rohovém kopu Dočkala vyskočil nejvýše Lafata, hlavou koníčkem i s pomocí tyče překonal Hrubého! Šest minut poté zacentroval z pravé strany Sparty Karavaev a střídající Pulkrab nechytatelnou hlavičkou zvýšil na rozdíl dvou branek. Z ničeho nic produktivní Sparta udeřila do třetice v 83. minutě, přímý kop Frýdka umísil bez přípravy opět Lafata prudkou střelou bez přípravy pod břevno. Sparta byla při chuti, v poslední šanci zápasu svůj úprk zakončil střelou těsně vedle jablonecké tyče Juliš.

AC Sparta Praha

B 33 Koubek