Article image

Považanec: Chceme se poprat o postup

Team logo Team logo
Celtic FC FK Jablonec
3:0
3. předkolo UEL, 2. kolo čt 12. 8. 2021, 20:45
Reportáž

Záložník Jakub Považanec již před několika lety v Glasgow proti Celticu hrál a bylo z toho vítězství jeho tehdejšího týmu 5:3. Zápas Dukly proti Celticu byl ale v úplně jiné době a jiném rozpoložení našeho čtvrtečního soupeře. Přesto by se Považanec nezlobil, kdyby se podařilo takový výsledek zopakovat.

S jakým plánem letíme do Skotska na odvetu 3. předkola Evropské ligy UEFA proti Celticu?

Plán je jednoznačný. Chceme se poprat o postup do dalšího kola, i když víme, že po prvním zápase, který jsme doma prohráli, to bude hodně náročné. Ale naděje umírá poslední. Budeme se snažit vycházet ze zabezpečené obrany a snažit se, aby nám vycházely brejkové situace. Když se nám to podaří, tak můžeme dostat Celtic i pod tlak.

Na co si v odvetě musíme dát pozor? Čemu je potřeba se vyvarovat?

Musíme se vyvarovat inkasování laciných gólů, které jsme Celticu darovali v prvním zápase. Hned od začátku musíme do zápasu vstoupit tak, abychom nedělali zbytečné chyby a domácí to nemohli využít.

Jakou očekáváš atmosféru v Celtic Parku? Kolují zprávy, že je zápas od pondělí vyprodaný.

Těžko říct, jestli se na to dá nějak připravit. Většina z nás ještě nehrála před takovým publikem. Takže sám nevím, co od toho očekávat. Ale určitě se na to těšíme a zároveň máme obavy, jak to na nás bude působit.

Ty osobně jsi proti Celticu hrál ještě za Duklu před šesti lety. Pamatuješ si ten zápas?

Pamatuji si ho, to jsme vyhráli 5:3, to byla příprava v Dukle. Ale to byl samozřejmě úplně jiný zápas. Já byl v jiném klubu a Celtic byl také v úplně jiné pozici. Nehráli jsme ani na hlavním stadionu. Ale určitě bych byl rád, kdybychom ten výsledek třeba zopakovali.

V prvním zápase v Jablonci sis připsal dvě gólové asistence. Pomohlo ti třeba, že jsi proti Celticu už v minulosti hrál.

Popravdě jsem na to vůbec nemyslel, přeci jen je to už šest let zpátky. To se hrálo za úplně jiných okolností. Ale spíš nám všem pomohly zkušenosti ze skupiny Evropské ligy, co jsme hráli před třemi lety. Určitě bych se nebránil tomu, kdyby těch kladných čísel bylo ještě víc než v prvním zápase.


Author Martin Bergman
Sdílet článek