Article image

Považanec: Umístění je hanba s tímto mužstvem

Team logo Team logo
FC Baník Ostrava FK Jablonec
1:0
FORTUNA:LIGA, 30. kolo st 20. 4. 2022, 18:00
Reportáž

Střelecká impotence jabloneckého mužstva pokračovala také v závěrečném kole základní části v Ostravě. Jak jednogólovou porážku a situaci před nadstavbou viděl záložník Jakub Považanec?

Ani v závěrečném 30. kole jsme na body nedostáhli. Jak si viděl naše vystoupení v Ostravě?

Je to pro nás zklamání. Přijeli jsme sem s tím, že chceme nějaký bod nebo nejlépe tři. Jenže to se bohužel nesplnilo. Nevypracovali jsme si prakticky žádnou střeleckou příležitost, abychom alespoň bod tady urvali. Prohráli jsme 0:1, soupeř tam měl ještě na konci šanci na 0:2, když jsme to otevřeli, ale naštěstí nedal.

Co nejvíce Vám dnes chybělo, protože směrem dopředu jsme byli hodně neškodní.

Chyběl nám větší klid. Byli jsme zbrklí v předfinální fázi, a to nám asi nejvíc chybělo k tomu, abychom si vytvořili nějakou větší šanci a měli nějakou střelu na branku. Ke konci jsme tam měli jednu střelu, ale ta šla mimo.

Baník už měl na rozdíl od nás své jisté na páté příčce. Za domácí možná i proto nastoupili i neotrkaní mladíci, bylo to na jejich hře znát?

Určitě to bylo vidět. My, když jsme v loňské sezoně také potvrdili třetí místo, tak jsme pak taky hráli poslední dva zápasy hodně uvolněně. Na Baníku bylo vidět, že na to čtvrté místo už se asi těžko dostanou a na šesté mají dobrý náskok. Neměli co ztratit a hráli uvolněné. Za to my jsme v křeči, jenže my jsme v křeči celou sezonu a dnes to bylo vidět.

Nyní nás čeká pětikolová skupina o udržení. Jak to na vás působí?

Co jsem přišel do Jablonce, tak za posledních pět let jsme furt hráli o třetí či čtvrté místo. Teď je situace jiná a já doufám, že je to jen výjimka. Bude to velmi těžké, naštěstí jsme skončili třináctí a hrajeme alespoň ty tři zápasy doma. V momentální situaci ale nevím, jestli nám tohle hraje v náš prospěch, protože na Střelnici máme horší hřiště. Body ale neděláme moc ani doma, ani venku. Doufám, že teď už se to otočí, každý si sáhne do svědomí a teď začneme hrát jako o život! Nic jiného nám ani nevelí, protože s tímhle kádrem a s tímhle mužstvem je naše umístění hanba. Doufám, že to vyjde, tak jak má a po sezoně si povíme, že tato sezona nevyšla a další už bude diametrálně odlišná.


Author Jan Bendl
Sdílet článek