Article image

V úterý doma Bohemka! Výhra znamená záchranu

Team logo Team logo
FK Jablonec Bohemians 1905
1:1
FORTUNA:LIGA skupina o zachránu, 4. kolo út 10. 5. 2022, 19:00
Reportáž

V tomto týdnu vyvrcholí nadstavbová část FORTUNA:LIGY. Nezvykle v úterý nás čeká možná už poslední domácí zápas sezony. Pokud porazíme hostující Bohemians, budeme definitivně zachráněni.

Tuzemská fotbalová soutěž jde do svého finále, v tomto týdnu jsou na pořadu hned dvě ligová kola nadstavby. Skupina o záchranu má vyřešenou zatím jen jednu otázku a tou je přímý sestupující v podobě Karviné. Další otazníky, v podobě obsazení barážových pozic, jsou ale ve vyrovnané tabulce dvě kola před koncem stále otevřené.

4. kolo Skupiny o záchranu přivádí v úterý navečer na jabloneckou Střelnici pražské Bohemians. Oba kluby dělí v tabulce pouhé dva body. Jablonec je třináctý na první nebarážové pozici s 32 body, hosté jsou prozatím čtrnáctí s 30 body. Jablonec má s pražským týmem navíc lepší vzájemné zápasy ze základní části, toto kritérium může rozhodovat o umístění také při shodném bodovém zisku na konci soutěže. Ale na to se Jablonečtí nechtějí ohlížet. Matematika mluví jasně, jakékoliv vítězství nad Klokany nám zaručí prvoligovou příslušnost i pro příští ročník bez ohledu na vývoje ostatních zápasů. „Proti Bohemians potřebujeme udělat ten nejdůležitější a asi i nejtěžší krok. Naším cílem je záchrana, musíme to zvládnout společně jako tým. Chceme to rozhodnout co nejdříve,“ burcuje trenér Vágner, před úterním kláním. Pod jeho vedením si náš tým připsal hned dvě důležité výhry. Po skolení poslední Karviné 2:0, přišla další tříbodová injekce po výhře 1:0 v Teplicích.

Fotbalisté Jablonce i Bohemians na jaře v základní části FORTUNA:LIGY dostáhli jen na jediné vítězství, na další tříbodový zisk si museli počkat až do nadstavbové části. Klokani potvrdili, že se jim nedaří na Pardubice a taky potvrdili, že umí zahrát proti Zlínu. Ve Skupině o udržení totiž po remíze 2:2 v Teplicích, přenechali všechny body doma v Ďolíčku „hostům“ z Pardubic (0:1). V sobotu ale pro změnu přivezli tři body za vysoké vítězství ze Zlína 4:1 a prokázali tak, že Ševci jsou jejich oblíbeným soupeřem. Důležitá výhra z Baťova města nechává tým trenéra Jaroslava Veselého stále ve hře o mimobarážové pozice. „Já nic nepočítám a nic neřeším. A to není klišé. Nefandím nikomu v první ani druhé lize, fandím nám. Myslím si, že když dvakrát vyhrajeme, tak se stoprocentně zachráníme, a to je náš cíl. To je jediné, co můžeme ovlivnit a na co mám energii. Uklidňuje mě na tom to, že to máme ve svých rukách. V životě to taky budu mít radši ve svých rukách, než kalkulovat s někým, že za mě bude někde někdo hrát. Vidím to z tohoto hlediska pozitivně,“ říká před úterním soubojem na Střelnici kouč z Vršovic.

Jablonec s Bohemians v rámci letošní ligové sezony neprohrál. Doma remizoval na podzim 2:2 a v odvetě v Ďolíčku vyválčil výhru 2:1 i bez vyloučeného dua Malínský, Pilař. Třetí měření sil v rámci 39. vzájemného ligového zápasu těchto klubů bude velmi důležité pro oba týmy.


Utkání začíná v úterý 10. května od 19 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf

Delegát: Kovařík, Tandler


Author Jan Bendl
Sdílet článek