Infografika
8
duben
2015

Jak vypadá práce hasičů z Jablonecka?


Hasiči si zaslouží za svou práci náš obdiv i poděkování. I proto jim věnujeme páteční utkání proti Hradci. Zajímá vás, kde všude nám pomáhají?

Hasičské záchranné sbory mají v popisu práce ochraňovat lidské životy, zdraví obyvatel a majetek především při požárech. Profesionální i dobrovolní hasiči nám ale pomáhají i v případě živelných pohrom, nehod, úniků nebezpečných látek nebo při teroristických útocích.

V minulosti se hasiči specializovali pouze na prevenci a likvidování požárů, ale nyní je spektrum jejich aktivit mnohem širší. Přesto jsou stále požáry jednou z nejpodstatnějších skupin událostí, kde hasiči zasahují.

Jablonečtí hasiči v minulém roce zasahovali u požárů v průměru téměř každé tři dny. Při tom rok 2014 přinesl v jabloneckém okrese o přibližně dvě desítky požárů méně něž tomu bylo zvykem v posledních pěti letech.

Velký dík samozřejmě patří i jednotkám dobrovolných hasičů, kteří zasahovali loni u 141 požárů a společně s profesionály pomohly uchránit majetek v hodnotě téměř 54 milionů Kč. Nejčastěji se zasahuje při požárech budov, kde žijí nebo pracují lidé. Nejkrizovějším obdobím roku 2014 paradoxně nebyly letní měsíce nebo prosinec ale březen, kdy došlo k 24 požárům.

Rozmanitost zásahů klade obrovské nároky na fyzickou připravenost a odborné znalosti hasičů.

Práce profesionálního hasiče je proto velmi náročná. Hasiči z HZS pracují pravidelně ve 24 hodinových směnách, ve kterých kromě výjezdů absolvují fyzickou přípravu, školení a odborné vzdělávací kurzy, speciální výcvik, údržbu techniky i vybavení a další aktivity. Při tom stále musí být v pohotovosti. V případě nahlášení požáru nebo jiného nebezpečí jsou hasiči připraveni vyrazit do akce během dvou minut. V těchto případech každá vteřina dělá rozdíl mezi životem a smrtí.

Tento pátek proto všem dobrovolným a profesionálním hasičům věnujeme utkání proti Hradci Králové a poděkujeme jim, že jsou vždy připraveni pro případ nebezpečí. Pro všechny návštěvníky chystáme i speciální doprovodný program s představením práce hasičů a slavnostní ceremoniál na hrací ploše.

Více o projektu JABLONEC HASIČŮM naleznete ve článku zde.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.