Pernica a Hrubý hodnotí pohárové finále

SK Slavia Praha FK Jablonec
MOL Cup, F st 9. 5. 2018, 20:15

Příliš do řeči nebylo po prohraném finále MOL Cupu dvojici naší defenzívy. Utkání s pražskou Slavií hodnotil velmi kriticky stoper Luděk Pernica a brankář Vlastimil Hrubý.

Dneska jsme zápas ale vůbec nezvládli, řekl velmi kritický Luděk Pernica

V ruce držíš stříbrnou medaili, jaké jsou z toho všeho pocity?

Když nechci být sprostý, tak náš výkon byl hroznej. Vzadu to bylo hodně špatný, vpředu možná o deset procent lepší, ale to je hodně málo….

Normálně se to nestává, aby vám vzadu propadly takové balony, po kterých Slavia skórovala.

Je to tak. Při prvním to tam propadlo až na zadní tyč. My tam hráče nedorazíme a je z toho branka. Při druhém na mě jde balon, ale v tu chvíli se mi asi srazily myšlenky a dám to za sebe ani nevím kam. Je z toho roh a po něm to prolétne až malé vápno a přestože tam je několik našich hráčů, nikdo míč neodkopne. Prostě chyba jako prase. A ten třetí?Tam jsme já, Lišák (Lischka) a Vlasta (Hrubý) jako šašci.

Kdyby Masopust proměnil šanci, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak.

To je jen kdyby…. Na tohle se nehraje. Oni v zápětí gól dali. My jsme ještě vyrovnali, ale z jejich strany přišla rychlá reakce v podobě dalšího gólu a my jsme už na odpověď ve druhé půli prostě neměli.

Dva góly Vám dal Tecl, který střílel branky na podzim za Jablonec.

Známe se, při těch gólech jsme ho lajdácky nepokryli a bylo to. Ale nebylo to jen o Standovi, my jsme se připravovali na celou Slavii, ale nevyšlo to. Byla důrazná, pohyblivější a my jsme to dneska prostě vůbec nezvládli. Pro mě je náš výkon hodně velkým zklamáním. Za čtyři roky co jsem v Jablonci, jsme potřetí ve finále a ani jednou jsme ho nevyhráli.

Takže s výkonem nejste spokojeni.

Samozřejmě že ne. Pro mě to byl jednoznačně nejhorší výkon na jaře, který jsme předvedli. Nevím, jak to viděli ostatní spoluhráči, ale dneska to z naší strany bylo něco šíleného.

Čemu ten Váš špatný výkon přisuzuješ?

Nevím, na to nedokážu odpovědět. Slavia prostě byla ve všem lepší.

Je dobře, že už v neděli hrajete další zápas, ve kterém jde o hodně?

Tak dobře to je, ale to zklamání ve mně bude asi dlouho. Ale musíme za ním udělat tlustou čáru a dobře se připravit na Karvinou. Pak ještě jedeme na Slavii a v posledním kole máme doma Slovácko a chceme udělat všechno pro to, abychom postoupili rovnou do základní skupiny Evropské ligy z třetího místa.

Brankář Vlasta Hrubý: První šanci jsme nezvládli, teď budeme bojovat o tu druhou

Vlasto, můžu tě požádat o zhodnocení zápasu?

Prohráli jsme, co na tom hodnotit…Dostali jsme tři góly, bohužel…

V čem byl největší problém?

Nevím, ale Slavie byla dneska lepší. Asi jsme se ji trošku báli. Byli jsme horší v produktivitě, v pohybu a agresivitě.

Hodně vás rozhodil první gól ve vaší síti, tam jste asi na dvacet minut vypadli ze hry.

Tak asi jo. Pak se nám podařilo vyrovnat, ale opět jsme dostali zbytečný gól a z toho jsme se už nevzpamatovali. Myslím, že jsme pak žádnou šanci už neměli.

Utkání jste začali dobře a Masopust šel sám na brankáře. Jak si tu situaci viděl?

Jo, byla to obrovská šance, ale bohužel jsme ji neproměnili. Možná kdybychom vedli, tak se ten zápas vyvíjel jinak.

Třikrát jsi v zápase inkasoval. Jak si viděl obdržené branky?

Bylo to pro mě těžké. S prvním se toho asi moc dělat nedalo. Na druhý se ještě musím podívat, to bylo z rohu. Prostě tam propad balon a teď nevím, jestli jsem na to mohl vylézt nebo ne. A třetí gól? Nevím, jak ho mám hodnotit. Pro mě je tohle prostě faul, ale rozhodčí to posoudil jinak.

Slavie hrála hodně agresivně, nenechala vám trochu prostoru již při přebírání míče a s tím jste se těžko vyrovnávali.

Je pravda, že oni už odzadu na nás byli dost agresivní a my jsme se nedostali do hry.

Jaká je teď šance na základní skupinu Evropské ligy?

Porážka hodně bolí, ale ještě máme druhou šanci z ligy, byť to nemáme ve svých rukách. První šanci jsme nezvládli, teď budeme bojovat o tu druhou. (Jablonec musí skončit na třetím místě)

Jablonci se na jaře daří, myslíš si, že vás tenhle neúspěch může nějak poznamenat?

Těžko říct. Vím jen, že po podzimu s námi nikdo nepočítal a jen díky sérií perfektních výsledků jsme ještě ve hře. Já doufám, že dnešní nepovedený zápas hodíme za hlavu a od zítřka se už budeme chystat na Karvinou. A tu musíme v neděli zvládnout.