Pozvánka
11
květen
2018

Jablonec startuje boj o třetí místo


Po středeční porážce ve finále tuzemského poháru se tým trenéra Petra Rady musí rychle přeorientovat zpět na ligovou soutěž. Čeká ho neméně důležitý duel s ohroženou Karvinou. Bojujeme o třetí místo v lize!

HET liga 2017/2018 | 28.kolo


2
:
1
1:0

Branky JAB: 34. Jan Chramosta, 71. Martin Doležal

Branky KAR: 63. Pavel Dreksa


Zápasy jdou v rychlém sledu a do konce soutěžního ročníku už zbývají jen poslední tři ligová kola, která definitivně rozhodnou o mistrovi, pohárových zástupcích i sestupujících.

Ve 28. ligovém kole přivítáme na Střelnici celek Karviné, která patří mezi několik týmů ohrožených sestupem. Karvinou převzal v zimě dosavadní asistent Mucha a za úkol má vytyčený jasný cíl v podobě ligové záchrany, kterou si ale karvinští prozatím tři kola před koncem řádně komplikují.

Druhá sezona v řadě bývá pro nováčka mezi ligovou elitou nejnáročnější a v případě karvinských fotbalistů se toto pravidlo potvrzuje do puntíku. Tým, který vstoupil do jara bez výraznějších posil a v zimě přivedl do obrany jen Štěrbu a navrátilce Dreksu nemá tři kola před koncem ligového ročníku prvoligovou definitivu. Karviná neprochází šťastným obdobím. Jaro sice načala šesti body a výhrami v Mladé Boleslavi a se Zlínem, ale od té doby jako když utne. Devět kol už čekají fotbalisté z Moravskoslezského kraje na vítězství. Sice dokázali uzmout body silným týmům Sparty, Olomouce a Liberce, ale po bodu přibývají body do tabulky jen pomalu. I proto se jejich tým dostal do svízelné situace, která vyvrcholila o posledním víkendu, kdy Karviná překvapivě doma prohrála 1:3 s ohroženou Duklou Praha a ocitla se na druhé sestupové příčce. „Je to pro nás samozřejmě krutá rána. Hráli jsme s Duklou příliš otevřenou partii a soupeř měl hodně brejků,“ kroutil hlavou nad ztrátou veledůležitého zápasu Mucha. „Situace je pro nás teď hodně složitá a zlá. V žádném případě ale zbraně neskládáme. Ve hře je posledních devět bodů a pojedeme se prát i do Jablonce. Čekají nás sice dva zápasy venku, ale dokud šance je budeme bojovat,“ věří stále v záchranu kouč Karviné. „Někdy mi chybí, aby zkušenější hráči trošku mužstvo strhli a pomohli mu v rozhodujících fázích zápasu. Někdy nám zase chybí pověstné štěstí, nepomůžeme si třeba ani standardkou,“ říká trenér soupeře.

Jablonec se po středeční porážce ve finále MOL Cupu se Slavií Praha musí soustředit na poslední tři ligová kola, ve hře je totiž stále na pohárových pozicích. Už teď je jasné, že i pátý tým z ligy si zahraje předkola Evropské ligy. Trenér Petr Rada se po středečním finále snaží své svěřence znovu dobře psychicky naladit do důležitých závěrečných ligových kol. „Na pohár musíme zapomenout, čekají nás tři poslední ligová kola a musíme se soustředit. Bude důležité, aby si hráči psychicky vyčistili hlavu. Naším cílem zůstává skončit co nejvýš a dostat se na pozice, které zajišťují evropské poháry. První zápas, který nám k tomu může přispět, je v neděli doma proti Karviné, říká před nedělním duelem trenér Jablonce Petr Rada.

Jablonečtí mají Karviné z podzimu co oplácet. Svému nedělnímu soupeři totiž v moravskoslezském kraji podlehli 1:2, když na vedoucí branku tehdy ještě našeho Tecla odpověděli v druhé půli obratem domácí Panák a Kalabiška. Teď přijedou karvinští hrát o tak důležité záchranářské body na Střelnici, kde Radův tým ale na jaře ztratil body jen jednou, po domácí bezbrankové remíze s Olomoucí. Navíc nás žene dopředu velká motivace v boji o konečné třetí místo v lize, které by při umístění Slavie na druhém nebo prvním místě znamenalo přímou účast ve skupině Evropské ligy!


Utkání začíná v neděli 13. května od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Pechanec - Boček, Hock

Delegát: Krondl, Rampáček

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.