Rozhovor
13
květen
2018

Vyhrávat takové zápasy je důležité, řekl Rada


Jabloneckého kouče Petra Radu mrzely při dnešním vítězství pokřiky z tribun. Na pozápasové tiskové konferenci vysvětlil i střídání Martina Doležala, který svou hlavičkou rozhodl o účasti v předkolech Evropské ligy.

Trenér zachraňující se Karviné Josef Mucha viděl hlavní rozdíl v koncovce obou soupeřů. „Bylo to pro nás smolné utkání, když jsme byli Jablonci vyrovnaným soupeřem. Hra byla vyrovnaná a někdy jsme měli i více ze hry. Ale soupeř nás ztrestal, protože své šance a střely jsme nedotáhli do zdárného konce. Vstup do druhé půle nám vyšel a podařilo se nám vyrovnat. Ale z jedné šance, kterou soupeř pěkně dohrál do centru dal i vítěznou branku. Na můj vkus jsme někdy až moc kazili a kvalita v koncovce zřejmě rozhodla,“ uvedl po utkání trenér poraženého celku.

Kouč Jablonce Petr Rada neskrýval radost z vítězství v nelehkém zápase. „Uhráli jsme to, co jsme chtěli. Čekali jsme těžké utkání a připravovali jsme se na to. Karviná hrála o holý život a potřebovala bodovat. Viděl jsme je asi třikrát a většinou hráli velmi slušný fotbal. Bylo to pro mě asi jedno z nejtěžších utkání, co jsem v Jablonci. Nikdo z nás by asi neřekl, že budeme mít 50 bodů. Jestli jsme hráli dobře nebo špatně, mě teď nezajímá. Dvě kola před koncem hrajeme o třetí místo! Zamrzela mě reakce od diváků, někteří neví, že Martinu Doležalovi se dnes narodilo dítě, on skoro nespal a oni pokřikují proč ho střídám. Česká nátura je zvláštní, celou půlsezonu jsme dávali tři čtyři góly doma venku, a nikdo si neváží toho, co jsme dokázali. Udělali jsme jeden z těch nejtěžších kroků. To, že hráčům dneska něco nevycházelo, neberu. Vyhrát zápas, kdy se tolik nedaří, to je umění. Mrzí mě hodnocení některých diváků. Smekám před hráči, že to vybojovali a uhráli 50 bodů. Řekl by někdo z vás, že budeme po podzimu na takovémhle umístění a budeme mít jistou účast v předkolech Evropské ligy? Je pravda, že Karviná nás sevřela, z těch rohů jsme byli potrestaní. Ale cením si, že jsme ten zápas dokázali vyhrát. Hráčům jsem poděkoval, ale tím to nekončí, popereme se s hráči i v dalších zápasech. Nebylo to dnes optimální. Ve hře byly určité nedostatky, ale po poháru se někdy nehraje lehce, navíc proti týmu, který hraje o záchranu,“ zakončil jablonecký kouč své hodnocení.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.