Rozhovor
květen

Vyhrávat takové zápasy je důležité, řekl Rada

Jabloneckého kouče Petra Radu mrzely při dnešním vítězství pokřiky z tribun. Na pozápasové tiskové konferenci vysvětlil i střídání Martina Doležala, který svou hlavičkou rozhodl o účasti v předkolech Evropské ligy.

Trenér zachraňující se Karviné Josef Mucha viděl hlavní rozdíl v koncovce obou soupeřů. „Bylo to pro nás smolné utkání, když jsme byli Jablonci vyrovnaným soupeřem. Hra byla vyrovnaná a někdy jsme měli i více ze hry. Ale soupeř nás ztrestal, protože své šance a střely jsme nedotáhli do zdárného konce. Vstup do druhé půle nám vyšel a podařilo se nám vyrovnat. Ale z jedné šance, kterou soupeř pěkně dohrál do centru dal i vítěznou branku. Na můj vkus jsme někdy až moc kazili a kvalita v koncovce zřejmě rozhodla,“ uvedl po utkání trenér poraženého celku.

Kouč Jablonce Petr Rada neskrýval radost z vítězství v nelehkém zápase. „Uhráli jsme to, co jsme chtěli. Čekali jsme těžké utkání a připravovali jsme se na to. Karviná hrála o holý život a potřebovala bodovat. Viděl jsme je asi třikrát a většinou hráli velmi slušný fotbal. Bylo to pro mě asi jedno z nejtěžších utkání, co jsem v Jablonci. Nikdo z nás by asi neřekl, že budeme mít 50 bodů. Jestli jsme hráli dobře nebo špatně, mě teď nezajímá. Dvě kola před koncem hrajeme o třetí místo! Zamrzela mě reakce od diváků, někteří neví, že Martinu Doležalovi se dnes narodilo dítě, on skoro nespal a oni pokřikují proč ho střídám. Česká nátura je zvláštní, celou půlsezonu jsme dávali tři čtyři góly doma venku, a nikdo si neváží toho, co jsme dokázali. Udělali jsme jeden z těch nejtěžších kroků. To, že hráčům dneska něco nevycházelo, neberu. Vyhrát zápas, kdy se tolik nedaří, to je umění. Mrzí mě hodnocení některých diváků. Smekám před hráči, že to vybojovali a uhráli 50 bodů. Řekl by někdo z vás, že budeme po podzimu na takovémhle umístění a budeme mít jistou účast v předkolech Evropské ligy? Je pravda, že Karviná nás sevřela, z těch rohů jsme byli potrestaní. Ale cením si, že jsme ten zápas dokázali vyhrát. Hráčům jsem poděkoval, ale tím to nekončí, popereme se s hráči i v dalších zápasech. Nebylo to dnes optimální. Ve hře byly určité nedostatky, ale po poháru se někdy nehraje lehce, navíc proti týmu, který hraje o záchranu,“ zakončil jablonecký kouč své hodnocení.