červen

Tomáš Břečka přestupuje do Jablonce!

Před startem letní přípravy hlásíme první posilu do jabloneckého týmu! Na pozici stopera přichází ze Slovácka Tomáš Břečka! V Jablonci podepsal smlouvu na tři roky.

Tomáš Břečka je odchovanec 1.FC Slovácko a letos odehrál svou pátou sezónu v první lize. Levonohý stoper, který nedávno oslavil čtyřiadvacáté narozeniny, teď zažívá první přestup mimo svůj mateřský klub.

„Určitě to je pro mě posun. Celý fotbalový život jsem byl ve Slovácku a nejlépe jsme byli na sedmém místě. Naopak Jablonec každý rok bojuje o poháry. A vidina zahrát si skupinu Evropské ligy je velká motivace. Chci se dobře ukázat v přípravě a porvat se o místo v základní sestavě,“ říká k přestupu do Jablonce stoper Tomáš Břečka.

Na severu Čech podepsal tříletý kontrakt do 30. června 2021. V české nejvyšší soutěží si dosud Tomáš Břečka připsal 58 startů a vstřelil jednu branku. Na Střelnici se Břečka představil také v posledním ligovém kole, kdy ještě hájil barvy Slovácka. V dresu reprezentace U21 má na kontě jeden start, kdy nastoupil do utkání proti Černé Hoře U21 v kvalifikaci o mistrovství Evropy spolu s kamarádem Michalem Trávníkem.

„Trávu znám osobně, s ním jsem vyrůstal na Slovácku od malička. Ještě znám Jardu Diviše, se kterým jsem taky hrál. Ale doufám, že zapadnu do kabiny a kluci mě vezmou. Myslím si, že by to neměl problém,“ říká nový stoper Jablonce, který se v utkání proti Černé Hoře postavil také proti Vladimiru Jovovićovi.

„Tomáš Břečka se postupně vypracoval do pozice opory Slovácka. Zájem o něj jsme registrovali již před posledním ligovým ročníkem. Nabídka Jablonce byla velmi konkrétní a jednání proběhla ke spokojenosti všech stran. Pro Tomáše bude přestup dalším fotbalovým krokem a jistota základní skupiny Evropské ligy je samozřejmě velkou motivací,“ uvedl k přestupu Tomáše Břečky Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.

Profil Tomáše Břečky

Narozen: 12. května 1994

Post: střední obránce

Noha: levá