červen

Miloš Kratochvíl přestupuje do Jablonce!

Ještě před startem letní přípravy hlásíme další posilu do jabloneckého týmu! Z mistrovské Viktorie Plzeň přestoupil dvaadvacetiletý střední záložník Miloš Kratochvíl.

Mládežnický reprezentant Miloš Kratochvíl strávil uplynulou sezónu na hostování v Brně. Do Jablonce nyní přestoupil a podepsal smlouvu na tři roky do 30. června 2021!

„Přestup do Jablonce pro mě znamená hodně. Jsem kluk z vesnice a mám možnost se teď dostat do velkého fotbalu. Je to pro mě určitě posun po fotbalové stránce. Byl jsem minulou sezónu v Brně, kde jsme spadli z ligy. Když se nedaří týmu, tak ani jednotlivcům moc ne. Nevěděl jsem, co se mnou po sezóně bude a nakonec jdu do třetího týmu ligy, který má jistou skupinu Evropské ligy. Je to pro mě významný krok v kariéře a velká výzva. Vím, že začátek bude náročný, ale jsem na to připravený a chci bojovat o místo v týmu,“ říká k přestupu do Jablonce Miloš Kratochvíl.

„Jsem rád, že do Jablonce jdu na přestup a ne hostovat. Nejsem typ, co by rád často měnil prostředí a kolektivy. To je u hostování složitější. Takže z přestupu mám radost i po téhle stránce. V Jablonci znám osobně Davida Lischku z reprezentace a ještě pár kluků z ligy,“ dodává dvaadvacetiletý záložník.

Miloš Kratochvíl se narodil 26. dubna 1996 v Karlových Varech, od žáků působil v Plzni. Do prvního týmu Viktorie se také probojoval, ale většinu času strávil na hostování v Sokolově, slovenské Senici a naposledy ve Zbrojovce Brno.

V první lize si Miloš Kratochvíl připsal 21 startů v dresu Brna a vstřelil jeden gól. Dres národního týmu obléká od roku 2013, kdy poprvé naskočil v kategoorii U18. V aktuální sezóně patří do kádru U21 trenéra Vítězslava Lavičky.

Profil Miloše Kratochvíla

Narozen: 26. dubna 1996

Post: střední záložník

Noha: pravá

Výška: 187 cm

Váha: 80 kg

Zápasy/góly v lize: 21/1

Starty v reprezentaci: U18 (8), U19 (8), U20 (2), U21 (3).

Předchozí kluby: FC Viktoria Plzeň, Baník Sokolov, FK Senica, FC Zbrojovka Brno, FC Viktoria Plzeň.