Rozhovor
10
srpen
2018

Proti Karviné jsou cílem tři body


S jasným úkolem vyrukují do sobotního domácího zápasu jablonečtí fotbalisté proti Karviné. Tým už potřebuje získat první vítězství a za ním Radův tým půjde s plným odhodláním.

FORTUNA:LIGA | 4.kolo


4
:
1
2:0

Branky JAB: 28. Jan Chramosta, 45. Martin Doležal, 53. Lukáš Masopust, 72. Marek Janečka (pen.)

Branky KAR: 90. Lukáš Budínský (pen.)


Karvinský klub si loni udržel díky výhře v posledním kole prvoligovou příslušnost a do nové sezony vstoupil pod trenérskou taktovkou Romana Nádvorníka, pro kterého se jedná o třetí prvoligové angažmá. Bývalý kouč Táborska si přál do svého nového týmu přivést stopera, kterého našel v Pirochovi, do zálohy karvinští získali i Suchana. Končícího kapitána Eismanna by měl nahradit levonohý Tusjak z Vlašimi. Posilou se stal také slovinský reprezentant a defenzivní záložník Mertejl. Nový kouč se v letní přípravě snažil týmu vštěpit změnu herního stylu i jiné rozestavení. Co ale karvinské v létě určitě nepotěšilo, byl nemilosrdný los nového ligového ročníku, který jim přiřkl v prvních pěti kolech velmi těžké protivníky, tým navíc začínal hned dvakrát venku. "V úvodu nám snad chybí jen Sparta, protože hrajeme hned tři zápasy proti pohárovým účastníkům," vtipkoval trochu hořce kouč Nádvorník, který zároveň s tím vyslovil i přání pohybovat se s týmem kolem desátého místa ligové tabulky. Jeho slova ještě rozvedl na předsezonní tiskovce sportovní ředitel Vlk. "Po třiceti kolech bychom chtěli být ve skupině, která nebude hrát o záchranu," vyřkl klubové cíle karvinský funkcionář.

Těžký los zavál fotbalisty z moravskoslezského kraje nejdříve do Liberce (0:1), následně na rozjetou Slavii (0:4), až v posledním kole karvinští poprvé skórovali, doma hned třikrát, jenže ani to na body nestačilo a po hokejové přestřelce (3:4) podlehli i Mladé Boleslavi. Čekání na první ligové body se tak prodlužuje a nepříliš šťastný je z toho i karvinský záložník Lukáš Budinský. "Musíme se zvednout, i když máme další těžké zápasy. Chce to být více kompaktnější a důraznější v obou šestnáctkách," hledá recept k získání prvních bodů středopolař našeho dnešního soupeře. Podobný názor má na začátek soutěže také hlavní kouč Nádvorník. "V posledním zápase jsme sice udělali triviální chyby, ale hráči jinak pracovali a podali své maximum, na rozdíl od prvních dvou zápasů. Věděli jsme, že máme obrovsky těžký los. Přebudováváme mužstvo za pochodu a je to složité. Chceme ale zvládnout každý zápas, nejinak pojedeme i do Jablonce," říká kouč Karviné.

Stejně jako náš sobotní soupeř i Jablonec zatím čeká na první vítězství v novém ročníku. Radův tým sice odehrál tři zápasy, v kterých ani jednou nebyl horším týmem, ale na našem kontě svítí jen jeden získaný ligový bod. Ten jablonečtí přivezli o minulém víkendu ze Zlína, ale také ten byl spíše ztrátou, protože o výhru jablonečtí přišli v poslední minutě zápasu. "Bodů máme málo. Čekali jsme, že to bude ze začátku jiný, ale takový je fotbal. Zápasy jsme nezvládli brankově, ale nemyslím si, že bychom byli herně špatní. Ale nestřílíme branky. To nás zdobilo v jarní části. Musíme se s tím poprat a věřit tomu, že se to otočí a šance začneme proměňovat," říká před sobotním duelem trenér Jablonce Petr Rada. "Utkání s Karvinou bude těžké. Není to slabý soupeř. Přesvědčili jsme se o tom na jaře, kdy jsme doma vyhráli 2:1 a horko těžko jsme bojovali o vítězství," dodává Rada.

Karviná je v lize třetím rokem, v předchozích letech jsme jí na Střelnici dvakrát porazili, nejdříve v bláznivém zápase 5:3, loni pak po výsledku 2:1.


Utkání začíná v sobotu 11. srpna od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Caletka

Delegáti: Holub, Ubias

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.