Rozhovor
11
srpen
2018

Zasloužená výhra, hodnotil Rada první vítězství


Jako zaslouženou označil první výhru v nové sezoně náš trenér Petr Rada. Na tiskové konferenci pak přiznal, že ho stále trápí větší produktivita.

Hostující trenér Roman Nádvorník po vysoké porážce žehral na úvodní šance svých svěřenců i chyby obrany. „Hodnotí se mi to těžce, protože jsme vstoupili do zápasu dobře, do půlhodiny hry jsme měli dvě gólovky a domácí jen jednu. Jenže pak jsme Jablonci doslova darovali gól, který se nevidí ani na žákovské úrovni. Jablonec vedoucí branka posadila do sedla, navíc jsme dostali gól do kabiny, to se nemělo stát,“ hodnotil kouč Karviné a pokračoval. „V druhé půli jsme zase hráli deset minut a zase jsme inkasovali. Trápí nás individuální chyby v obranné fázi. Dopředu jsme se snažili hrát, nebyli jsme zalezlí a snažili jsme se pracovat. Jenže to, co dokážeme vytvořit směrem dozadu, to je mi opravdu až líto. Soupeř nás pak přehrával, byl lepší a mohl přidat další branky,“ zakončil svůj pohled na utkání kouč Karviné.

Spokojený s prvním ligovým vítězstvím byl konečně jablonecký lodivod Petr Rada. „Jsem samozřejmě rád, že jsme vyhráli. Opět jsme neproměnili v úvodu dvě velké šance, podobně jako v minulých zápasech. Po nich jsme se mohli dostat do problémů, protože soupeř měl tyčku a nás podržel Hrubý. Mohli jsme jít do problémů, ale přežili jsme to. Dál jsme udávali tempo hry, soupeř udělal chybu a Chramosta to zkušeně vystihl a proměnil. Gól na 2:0 nás navíc před poločasem uklidnil. Hráče jsem upozorňoval, že karvinští ještě nic nevzdají, ale třetím gólem to Masopust dobře zavřel. Byly tam další tři čtyři velké šance, ale další jsme už neproměnili. Mrzí mě, že jsme neudrželi nulu, inkasovaný gól byl naprosto zbytečný. Vyhráli jsme zaslouženě, Karviná není zřejmě v takové pohodě, ale mají tam zajímavé hráče,“ řekl dále náš kouč.

„Trochu jsme teď v tabulce odskočili, máme čtyři body a já jsem rád. Herně jsme tam měli dobré situace dopředu. Ale neproměňování nás stále trápí. Kdybychom v těch odehraných čtyřech kolech dávali jen padesát procent šancí, museli jsme mít o šest gólů víc. Představovali bychom si ještě lepší produktivitu, ale Berkovec je dnes hodně podržel,“ uvedl jablonecký trenér. „Každé vítězství je důležité pro sebevědomí hráčů. Jsem rád za hráče, protože minule nebyli odměněni, dnes už se jim to nějakým přístupem vrátilo,“ těšilo Radu, který poprvé zvolil hru na dva útočníky. „Oba útočníci dali gól, v prvních duelech jsme to zkoušeli jen s Doležalem. Rozmýšlel jsem se, jestli nezkusit i Ikauniekse, ale zvolili jsme tuhle variantu. Když dá útočník gól, je to příjemné. Oba dneska hráli dobře, každý je jiný typ. Zápasů bude přibývat, a budeme to moci točit, jsem rád, že je tu mám," zakončil náš trenér.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.