Aktualita
10
září
2018

Česká repre U21 hraje dnes v Jablonci!


V pondělí od 18 hodin sehraje reprezentace do 21 let velmi důležité utkání v kvalifikaci o postup na ME s Řeckem. Vstupenky jsou v prodeji od 16:30 hodin na hlavních pokladnách Stadionu Střelnice za 100 korun.

Přesně před rokem Lvíčata kvalifikaci v Jablonci zahajovala a sehrála nešťastný zápas s Běloruskem. Gól inkasovaný po rohu v druhé minutě nastavení znamenal remízu 1:1 a ztrátu dvou bodů. Ty nyní svěřencům trenéra Vítězslava Lavičky velmi chybí a trenér to samozřejmě ví: „Vnímáme to jako realitu. Situace ve skupině se takto vyvinula a před tímto srazem jsme věděli, že potřebujeme zvládnout oba zápasy. V San Marinu jsme povinné vítězství uhráli. Teď nás čeká utkání proti lídrovi skupiny Řecku a jsme si vědomi, že v naší situaci není kam ustoupit. Respektujeme kvality řeckého týmu, ale spoléháme na domácí prostředí a také na to, že v Jablonci máme vše potřebné pro naladění týmu do nejlepší pohody.“

Řecký tým uhrál šest výher a jednu remízu a má tři kola před koncem zatím náskok tří bodů na Chorvatsko a šesti bodů na Česko. V březnu Čechy porazil v Xanthi 3:0, ale průběh tak vysokému rozdílu ve skóre neodpovídal. Lvíčata ale nedokázala dát ani jednu branku.

Kdoví, zda stále ještě nepůsobí podivné „kouzlo“ Antoniose Nikopolidise? Už jako brankář národního týmu Řecka tento chlapík dělal obrovské starosti trenéru Karlu Brücknerovi a jeho obvykle střelecky i výsledkově úspěšnému týmu. S Řeky se během osmadvaceti měsíců utkal třikrát, pokaždé byl v brance Nikopolidis a ani jednou během 285 neinkasoval, mezi dvě remízy bez branek se vešla smutná a bolestivá prohra 0:1 Stříbrným gólem v prodloužení semifinále na EURO 2004! A Antonios Nikopolidis Čechům kazí plány i teď po čtrnácti letech. Je trenérem řecké jednadvacítky a zná kouzlo, jak od našich fotbalistů nedostat gól...

Souběžně se zápasem v Jablonci se hraje v Borisovu utkání Bělorusko – Chorvatsko. A Češi vedle své výhry nad Řeky nutně potřebují, aby jim Bělorusové splatili, co jim před rokem vzali a obrali o nějaké body svého chorvatského soupeře.

Vstupenky na utkání budou v prodeji za 100 korun na hlavních pokladnách Stadionu Střelnice od 16:30 hodin. Otevřena bude jen hlavní tribuna A.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.