Z kabiny: Rozhodla produktivita v zakončení

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
FORTUNA:LIGA, 8. kolo ne 16. 9. 2018, 15:00

Na slabou produktivitu i zakončení žehrali po dnešním zápase s Mladou Boleslaví hráči v pozápasových rozhovorech. Utkání hodnotí obránce Tomáš Holeš a středopolař Michal Trávník.

Tomáš Holeš: Chybělo nám kvalitní zakončení

Prohrát doma 3:0 asi hodně bolí.

Máte pravdu, hodně….

Navíc je to prohra před úvodním pohárovým zápasem.

Bohužel je to tak. Chtěli jsme vyhrát, zůstat v pohodě a mít dobrou náladu před Evropou, ale dnešní prohra nám nepomohla.

Boleslav třikrát vystřelila na bránu a dala tři góly. Na druhé straně vy jste měli šancí dost, ale brankář Šeďa byl výborný.

Je to tak. Oni třikrát vystřelili na bránu a dali tři góly. V prvním poločase jsme měli spoustu rozjetých akcí, ale bohužel nám chyběla kvalita v závěrečné fázi, kdy jsme to nedokázali dotáhnout do gólu. V druhé půli jsme měli také dost šancí, ale vše ztroskotalo na jejich brankáři. Prostě nám scházelo kvalitní zakončení.

V obraně vám scházel stoper David Lischka. Bylo to nějak znát?

Tak já nevím… Je to stoper a my jsme spíš potřebovali dát góly. V tom by nám asi Lišák moc nepomohl.

V 70. minutě si tam měl velkou šanci, ale gólman ti to vyrazil. Co k tomu říct?

Byl jsem ve vzduchu a trkl jsem to hlavou, ale najednou se tam objevila Šeďova ruka. Snažil jsem se to co nejrychleji trknout do brány, ale on tam ještě stačil tu ruku strčit.

Už ve čtvrtek hrajete ve Francii pohár. Myslíte, že jste na krutou prohru schopni zapomenout?

Myslím si, že jo a je dobře, že ten zápas hrajeme tak brzy. K dnešnímu utkání si ještě něco řekneme a potom musíme rychle přepnout na Evropu a dobře se na ten zápas připravit.

Takovýhle výkon by asi na Rennes nestačil.

To určitě. Musíme se zlepšit jak dozadu, tak dopředu. Hlavně hrát dobře vzadu a dopředu zlepšit kvalitu. Ta nám dneska scházela.

Michal Trávník: Produktivita hostů rozhodla o naší porážce

Michale, dneska kdybyste hráli asi až do druhého dne, tak gól nedáte.

Asi fakt ne. Šancí bylo dost, ale góly nepřicházely. A tak jsme gólmana soupeře udělali hráčem utkání.

Naposledy jste takhle krutě doma prohráli se Spartou.

Co na to říct, je to tak…

Navíc je to druhá porážka v řadě.

Tak každá porážka je špatná, a jestli je to druhá nebo první nerozhoduje. Prostě to bolí. Přitom si myslím, že jsme dneska nehráli špatně, ale bohužel ta naše špatná produktivita rozhodla.

Neovlivnil vaší koncentraci třeba čtvrteční pohárový zápas v Rennes?

Určitě ne. Trenér nás nachystal, abychom na to vůbec nemysleli. Chtěl, abychom zvládli dnešek. Od toho jsme se měli odrazit, ale bohužel to nevyšlo.

Je lepší hrát ty zápasy v rychlém sledu, než se v tom babrat?

Asi jo. Je dobře, že to bude rychlé, teď jde jen o to, abychom to tam zvládli.

Za týden vás doma čeká Plzeň, další těžký soupeř. Nestraší vás to všechno?

Určitě nestraší. Všichni hrajeme pro to, abychom to někam dotáhli a ne proto, abychom z toho měli strach. To bychom pak neměli fotbal hrát.

Boleslav ukázala vysokou produktivitu.

Je to tak. Měla tři střely na branku a z toho dala tři góly. I my jsme měli dost šancí na to, abychom skórovali, ale gól jsme nedali ani jeden.