únor

Jaro na Střelnici otevře v neděli Opava

Po nejkratší zimní pauze otevře tuto neděli své jarní brány i náš domovský stánek na Střelnici. V úvodním jarním domácím klání hostíme slezský klub z Opavy.

FORTUNA:LIGA | 21.kolo

:

Branky JAB: 16. Bogdan Vatajelu, 55. Jan Žídek (pen.)

Branky OPA: 25. Jakub Janetzký (pen.), 86. Tomáš Smola (pen.)

Náš nedělní soupeř, jeden z nováčků letošního ligového ročníku, si vede na nejvyšší úrovni poměrně dobře. Přezimoval přesně uprostřed ligové tabulky na devátém místě, kde se nachází i po prvním jarním kole. Opavští se prakticky celou zimu nedostali na přírodní trávník, neabsolvovali ani žádné zahraniční herní soustředění. Každý klub má jiné možnosti, že zůstaneme v tuzemsku jsme brali jako holý fakt,“ říká skromně kouč slezského klubu Ivan Kopecký.

Jeho družina si přivezla z úvodního jarního kola plusový a vzhledem k postavení týmů i důležitý bodík z regionálního derby v Karviné po remíze 1:1. „Bod je pro nás cenný a vážíme si ho,“ pochvaloval si kouč Opavy, která nemá v úvodu jara vůbec lehký los. I v druhém jarním kole se Opavští představí na hřišti soupeře, tentokrát u nás v Jablonci. Domácí premiéra je před vlastními fanoušky čeká až příští týden proti favorizované Plzni. Los je pro nás na začátku jara opravdu hodně těžký, ale s tím nic neuděláme, musíme se s tím porvat,“ míní opavský odchovanec Jurečka.

Slezský klub se v jarní části FORTUNA:LIGY musí vypořádat s řadou odchodů. Útočník Kuzmanović přestoupil do nedaleké Ostravy, záložníka Kayambu zlákala Viktoria Plzeň a ofenzivní Puškáč zase uvízl v klokaní kapse pražských Bohemians. Nahradit odchozí mají nová jména, především ofenzivně ladění Manzia či Opoku, nebo ostravský záložník Stáňa. Na startu jara se kouč Kopecký musí vypořádat se zraněním Jursy a Schaffartzika.

S rozsáhlou marodkou bojuje i náš Jablonec. K dlouhodobým marodům patří Janković a Štěpánek, v plném tréninku však již je Trávník a v případě Kratochvíla se nejedná o vážné zranění. Navíc v neděli nebude moci nastoupit ani středopolař Považanec, který vyfasoval na Hané čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Trenér Petr Rada tak bude muset znovu promíchat základní jedenáctku. Ta poslední mu přinesla hned na úvod jara tři cenné body ze hřiště Olomouce, kde náš tým zvítězil góly Kubisty a Doležala 2:1. „Hrajeme konečně první zápas doma. Je to jiné, než hrát venku. V Olomouci jsme uhráli důležité tři body a doma to chceme potvrdit. Nečeká nás ale vůbec nic lehkého. Opava má na úvod jara dva venkovní zápasy, teď uhráli bod v Karviné. Uvidíme, jak budeme vypadat po zdravotní stránce. Máme ještě 48 hodin do zápasu. Jsme připravení dobře, tak věřím, že vybereme správnou sestavu“, říká k nedělnímu duelu Petr Rada.

Oba týmy se na podzim potkaly kvůli úpravám opavského stadionu v dočasném nováčkovském azylu v Brně. Jablonci se ale nepovedlo splnil roli papírového favorita a tehdy ještě Skuhravého Opavě podlehl 0:2 góly Kayamby a Puškáče. Svému protivníkovi tak máme na Střelnici v neděli co vracet.

Utkání začíná v neděli 17. února od 15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Machálek - Pelikán, Vlasjuk