červen

FK Jablonec bude mít svůj B tým v ČFL

Prvoligové kluby se na ligovém grémiu loni dohodly na ukončení Juniorské ligy. Tuto soutěž nahradí systém B týmů, které budou hrát třetí nejvyšší soutěž, tedy ČFL a MSFL, případně divizi v některých případech. Svůj tým vyšle do bojů rovněž i náš Jablonec.

Juniorská liga fungovala v českém fotbale od roku 2012, ale oblibu ani očekávání příliš nenaplnila. Proto byl také její právě skončený ročník na českých pažitech ten poslední.

Od následující sezony pošlou prvoligové celky své B týmy do třetí nejvyšší soutěže. Týmy se zařadí do ČFL a MSFL. Česká fotbalová liga (ČFL) se rozdělí na dvě skupiny po šestnácti týmech, MSFL zase bude hrát 20 týmů místo dnešních šestnácti. Náš Jablonec povede v ČFL jako hlavní kouč Jaroslav Vodička. Jeho asistentem bude Tomáš Čížek a trenérem brankařů Jan Zelenka. Úsek týkající se FK Jablonec B povede jako sportovní manažer týmu Adam Pelta. Všichni jmenovaní doposud působili v divizní Jiskře Mšeno, která letos vyhrála svou divizi C. Tomáš Čížek už působil u týmu juniorů FK Jablonec U21. Nadále tak pokračuje spolupráce mezi naším FK Jablonec a Jiskrou Mšeno.

Kádr našeho nově vzniklého B týmu budou tvořit někteří hráči Jiskry Mšeno, hráči bývalé juniorky FK Jablonec, dále hráči, kteří z Jablonce hostovali ve Mšeně, i hráči širšího kádru ligového FK Jablonec trenéra Petra Rady. Právě nyní se rozjíždějí jednání ohledně složení tohoto kádru. Trenér Jaroslav Vodička už zkušenosti z třetí nejvyšší soutěže má, a proto očekává těžké a zajímavé duely v ČFL. „Čeká nás úplně jiná soutěž než divize. Zažil jsem to už na dvou frontách, jak s Hlavicí, tak s libereckým B týmem. Je to strašně těžká a náročná soutěž. Budeme mít teď hodně práce, abychom to dali nějak do kupy,“ říká na začátku nové etapy kouč FK Jablonec B Jaroslav Vodička.

FK Jablonec B by měl hrát své domácí zápasy na stadionu v Břízkách v sobotním poledním čase s výkopem od 10:15 hodin.