Aktualita
13
červen
2019

FK Jablonec bude mít svůj B tým v ČFL


Prvoligové kluby se na ligovém grémiu loni dohodly na ukončení Juniorské ligy. Tuto soutěž nahradí systém B týmů, které budou hrát třetí nejvyšší soutěž, tedy ČFL a MSFL, případně divizi v některých případech. Svůj tým vyšle do bojů rovněž i náš Jablonec.

Juniorská liga fungovala v českém fotbale od roku 2012, ale oblibu ani očekávání příliš nenaplnila. Proto byl také její právě skončený ročník na českých pažitech ten poslední.

Od následující sezony pošlou prvoligové celky své B týmy do třetí nejvyšší soutěže. Týmy se zařadí do ČFL a MSFL. Česká fotbalová liga (ČFL) se rozdělí na dvě skupiny po šestnácti týmech, MSFL zase bude hrát 20 týmů místo dnešních šestnácti. Náš Jablonec povede v ČFL jako hlavní kouč Jaroslav Vodička. Jeho asistentem bude Tomáš Čížek a trenérem brankařů Jan Zelenka. Úsek týkající se FK Jablonec B povede jako sportovní manažer týmu Adam Pelta. Všichni jmenovaní doposud působili v divizní Jiskře Mšeno, která letos vyhrála svou divizi C. Tomáš Čížek už působil u týmu juniorů FK Jablonec U21. Nadále tak pokračuje spolupráce mezi naším FK Jablonec a Jiskrou Mšeno.

Kádr našeho nově vzniklého B týmu budou tvořit někteří hráči Jiskry Mšeno, hráči bývalé juniorky FK Jablonec, dále hráči, kteří z Jablonce hostovali ve Mšeně, i hráči širšího kádru ligového FK Jablonec trenéra Petra Rady. Právě nyní se rozjíždějí jednání ohledně složení tohoto kádru. Trenér Jaroslav Vodička už zkušenosti z třetí nejvyšší soutěže má, a proto očekává těžké a zajímavé duely v ČFL. „Čeká nás úplně jiná soutěž než divize. Zažil jsem to už na dvou frontách, jak s Hlavicí, tak s libereckým B týmem. Je to strašně těžká a náročná soutěž. Budeme mít teď hodně práce, abychom to dali nějak do kupy,“ říká na začátku nové etapy kouč FK Jablonec B Jaroslav Vodička.

FK Jablonec B by měl hrát své domácí zápasy na stadionu v Břízkách v sobotním poledním čase s výkopem od 10:15 hodin. 

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.