A-dorost poprvé na jaře zvítězil!

První jarní výhru zaznamenal starší dorost Jablonce v utkání 20. kola České ligy proti FC Slavia Hradec Králové, a to 4:0 (1:0). První dvě branky padly v úvodu poločasů a ty další až v závěru zápasu.

ČL, Kolo: 20 , Datum: 10.4.2022

FA Jablonec - FC Slavia Hradec Králové 4:0 (1:0)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Drda (86. Kubát), Malý, Chládek, Ryml (75. Jandura D.) – Werani, Stibor (75. Schober), Kubín, Nykrín – Svrček (57. Plechatý) – Linhart (86. Gaši)

Trenéři: Just, Mička, Klucký

Branky FA Jablonec: 8. Svrček, 48. Werani, 80. Schober, 90. Kubát

Potrestaní FA Jablonec: -

Sestava soupeř: Novák – Melichárek D. (46. Prouza), Kocour, Tvrdek, Holý – Jalový (73. Daněk), Melichárek F. (63. Sás), Chlumecký, Tomek - Krotil, Buchwald

Branky soupeř: -

Potrestaní soupeř:

Hřiště: Jablonec – Mozartova/UMT

Rozhodčí: Kolátor, Flade, Bohatý; delegát: Vlk

Komentář: V 6. minutě nevyužil chybu v rozehrávce domácích Tomek a zachraňovat musel až Reiner. V 8. minutě Werani zprava poslal míč před branku hostí, kde Svrček protlačil míč do sítě – 1:0. Jablonec měl vcelku převahu a i šance, které ale ke gólu nevedly. Největší možnosti měli například Drda nebo Linhart. Navíc v bráně hostí velmi dobře pracoval gólman Novák.

Ve 48. minutě navýšil skóre Werani, který z pravé strany vápna poslal míč přesně k zadní tyči do sítě. I poté jablonečtí marně dobývali branku soupeře a až v 80. minutě střídající Schober z otočky přidal třetí branku. Výsledek pečetil v poslední minutě opět střídající Kubát střelou po zemi z pravé tyči.

Sestavil: Pavel Bursa