červen

A-dorost zdolal hradecké béčko.

V posledním domácím soutěžním vystoupení zaslouženě zvítězil starší dorost Jablonec nad B týmem FC Hradec Králové 4:0 (1:0). Domácí byli po celý zápas lepším týmem a svůj výkon ozdobili pěknými brankami.

ČL, Kolo: 29, Datum: 12.6.2022

FA Jablonec - FC Hradec Králové 4:0 (1:0)

Sestava FA Jablonec: Bureš – Malý, Karban, Chládek (76. Drda), Nykrín – Kubín – Svrček (89. Plechatý), Stibor, Ryml (80. Kochánek) – Linhart (89. Jodas), Kubát (76. Koňák)

Branky FA Jablonec: 8. a 53. Svrček, 69. a 81. Linhart

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 90.Karban

Sestava soupeř: Klapka – Buriánek, Černý (70. Hanuš), Holovatskyi, Ludvík (66. Semerák) – Blažek (58. Benedikt), Chudý, Šimon, Lubínek (46. Junek) – Hodač, Hampl

Branky soupeř: -

Potrestaní soupeř: ŽK – 90. Hodač

Hřiště: Jablonec – Mozartova/tráva

Rozhodčí: Šůma, Bohata, Barcuch; delegát: Moník

Komentář: První branka padla do sítě hostů už 8. minutě a jejím autorem byl Svrček, který u zadní tyče pohotově usměrnil míč pod břevno po přesném centru Nykrína z levé strany. Jablonec pak hru vesměs ovládal, ale další branky nepřidal. Naopak ve 45. minutě měli ojedinělou šanci hradečtí, ale Hampl z malého vápna po centru z trestného kopu zprava branku domácích přestřelil.

Stejný hráč měl v 51. minutě další možnost, ale jeho střelou hlavou Bureš lapil. Za dvě minuty Jablonec zvýšil náskok a nahrávajícím byl z levé strany opět Nykrín a zakončovatelem opět Svrček ranou na zadní tyči. V 62. minutě se vyznamenal Bureš, když na roh vyrazil nebezpečnou střelu Hodače. Šanci skórovat měl v 66. minutě Kubát, který ale z výhodné pozice hlavou zamířil nad branku. V 69. minutě byl v souboji se soupeřem ve středu hřiště úspěšnější Linhart, který unikl a poslal míč po zemi podél vybíhajícího gólmana potřetí do sítě. A Linhart skóre zápasu v 81. minutě uzavřel krásnou brankou, když z pravé strany vyslal střelu obloučkem k zadní tyči branky hostů.

Sestavil: Pavel Bursa