Aarhus hodnotí obránce Kysela a útočník Wágner

AGF Aarhus FK Jablonec
Přátelská utkání, AtlC1 ne 31. 1. 2016, 14:00

O bezprostřední dojmy po vítězství 2:0 nad dánským Aarhusem se přímo v dějišti turnaje Atlantic Cup podělili naši hráči, obránce Marek Kysela a útočník Tomáš Wágner.

O začátku zápasu

Tomáš Wágner: Ideální nebyl, ale nebyl ani nejhorší. Je to normální, měli jsme teď nějakých deset -dvanáct dní od posledního přípravného zápasu. Trochu jsme si zvykali, navíc přišel kvalitní agresivní soupeř. Každou minutou jsme byli podle mě ale lepší a zaslouženě jsme vyhráli.

O dánském soupeři z Aarhusu

Marek Kysela: Soupeře jsem vlastně vůbec neznal. Na začátku jsme se s tím trochu prali, pak jsme to utkání ale zvládli. Směrem dozadu jsme soupeře nepustili do žádných větších příležitostí.

Tomáš Wágner: Měli to dobře poskládané, někteří tam byli hodně fotbaloví. Možná bych je přirovnal k naší Bohemce.

O průběhu zápasu

Tomáš Wágner: Byl to náročný zápas a dobrá prověrka. Kromě těch prvních patnácti minut jsme byli celkově lepším týmem. Měli jsme větší šance a mohli jsme vést i dřív. Nakonec se to povedlo Bredičovi (David Breda) a pak přišel druhý gól penaltou, kdy se nám povedla dobrá akce a z ní jsme potvrdili naše vítězství. Zápas to byl kvalitní, celkově bylo cítit, že chce každý vyhrát a dostat se na turnaji co nejvýš. Na pěkném stadionu v pěkném počasí, nejde to hodnotit jinak než jako super odpoledne.

O penaltě

Tomáš Wágner: Na penalty chodím co jsem v Jablonci. Byla na mě a přiznávám, že mi ani nedošlo, že by faulovaný hráč neměl chodit kopat. Snažím se vzít míč a soustředit se od první vteřiny co rozhodčí pískne a ukáže na penaltu. Soustředím se na to, kam jí dám, chci zklidnit trochu tep, abych se trefil tam, kam chci.

O postu pravého obránce v týmu

Marek Kysela: Na post pravého obránce si postupně zvykám a myslím, že to jde dobře. Už je to lepší než na začátku přípravy. Je to v něčem náročnější, protože musím více podporovat útok než z pozice stopera.

O ambicích na turnaji Atlantic Cup

Marek Kysela: Uvidíme, jaký bude druhý zápas. Jestli se bude točit sestava, nebo jestli už to bude nějak směřovat k lize. Uvidíme, co trenér vymyslí.

Tomáš Wágner: Turnaj je super, má to náboj, hraje se na krásném stadionu. Celková prezentace je výborná, je to v televizi, vysílá se to domů, je to pro každého motivace. V Čechách to může sledovat spoustu diváků a každý se chce předvést. Najeli jsme na rytmus, kdy hráči hrají trochu déle. Z týmu je cítit velká pohoda, všichni si fandí, každý přeje tomu druhému. Ve středu třeba budou hrát zase jiní hráči, ale ta chuť tam bude stále stejná.