Absolvovali jsme tiskovku i trénink v Rennes

Stade Rennes FC FK Jablonec
Evropská liga UEFA, 1. kolo čt 20. 9. 2018, 18:55

Čtvrteční soupeři Stade Rennes a FK Jablonec už mají za sebou tiskové konference i předzápasové tréninky. Co všechno zaznělo z úst trenérů a kapitánů před zítřejším duelem?

Jablonečtí fotbalisté se dnes poklidným dvouhodinovým letem přemístili do bretaňské metropole Francie. Oba týmy čekal v odpoledních hodinách předzápasový trénink a oficiální tiskové konference.

Jako první absolvovali předzápasovou tiskovou konferenci domácí kouč Stade Rennes Sabri Lamouchi. „Jablonec jsme sledovali, je to dobrý tým. Víme, že jejich nejzkušenější hráč je kapitán Hübschman, který má odehráno v této soutěži víc zápasů, jak celý náš tým dohromady. Jablonec je dynamicky mančaft, nebude to snadný soupeř, ale jsme na to připraveni. Po prohře v Nice se potřebujeme znovu postavit na nohy. Můj tým je připraven využít všech svých kvalit. Od té páteční porážky uplynulo už několik dní. Teď nás čeká jiná soutěž, jiný zápas. Chtěli bychom psát historickou stránku pro Rennes a udělat radost nám i našim fanouškům. Chceme hrát dobrý fotbal. Loni jsme si vybojovali páté místo ve francouzské lize a zasloužili jsme si ho, byla to těžké sezona. Teď chceme prožívat jinou úroveň fotbalu v rámci Evropské ligy,“ sdělil na tiskové konferenci kouč Rennes a přidal pohled na jediného českého hráče v dresu Rennes Tomáše Koubka. „Tomáš se integroval do našeho klubu i města, hraje tu druhou sezonu. Čekáme od něj hodně, určitě má velký potenciál. Sázíme na něj,“ řekl dále 46letý kouč Rennes.

Slova hlavního kouče doplnil ještě kapitán domácího týmu Benjamin Andre. „Evropská liga je to pro nás prestižní soutěž, chceme poznat jiný typ fotbalu i jinou kulturu. Chceme na domácí půdě zítra vyhrát. To, že jsme se kvalifikovali do základní skupiny, je teprve začátek. Teď musíme teprve ukázat co v nás je. Zítra budeme hrát proti komplikovanému týmu, i když v dnešní době videa máme soupeře nastudovaného,“ řekl na adresu Jablonce kapitán Andre.

Po domácích předstoupili před novináře také zástupci FK Jablonec, hlavní kouč Petr Rada a kapitán týmu Tomáš Hübschman. Jablonecký lodivod Petr Rada vidí našeho čtvrtečního soupeře jako jednoho z favoritů skupiny a o jejich týmu řekl. „Jsou silnější směrem dopředu, ve středu pole mají velmi silné hráče. To samé platí i o útočné fázi,“ specifikoval přednosti francouzského soupeře náš kouč, který bude mít zítra k dispozici kompletní kádr. „Je tu s námi všech 23 hráčů, z toho vybereme zítra 18 nominovaných.“

V brance soupeře se bude Radův soubor snažit pokořit českého brankáře Tomáše Koubka. „Krátce jsem ho trénoval. Je to gólman, který šel postupně nahoru. Kam až se dostal, to je ocenění jeho dobré práce. Patří mezi tři čtyři nejlepší české gólmany, nelze přehlédnout ani ocenění z francouzské ligy. Rennes mají asi dobré skauty, když po Čechovi sáhli i po Koubkovi,“ pravil dále s úsměvem jablonecký kouč.

Z řad francouzských novinářů poté zazněl i dotaz na trochu nevyvedený Jablonecký start do nové ligové sezony. „Nedělali jsme body oproti jaru. Na jaře nás zdobilo, že jsme proměňovali šance, to se nám teď tolik nedařilo. Ale herní projev se nikterak diametrálně od jara neliší,“ vysvětloval příčiny podzimních ztrát z ligové soutěže náš trenér. Jablonecký lodivod má trenérských zkušeností na rozdávání, v lize už odkoučoval rovných 320 zápasů. Kromě několika ligových působišť vedl obě pražská „S“ i reprezentaci, co však zažije ve čtvrtek prvně, je trenérská premiéra v Evropské lize.

Kapitán a nejzkušenější hráč Jablonce Tomáš Hübschman v útrobách Roazhon Parku poděkoval za komplimenty od kouče soupeře. „Těší mě to a vážím si toho. Ale teď to není o jednotlivcích, ale o týmu. Já se budu snažit předat zkušenosti, které jsem mohl doposud posbírat. Čeká nás určitě těžký začátek. Nejsme favoriti, i z toho pohledu, že hrajeme venku. Z toho, co jsem viděl, jsou Rennes doma víc aktivní. Připravíme se a uděláme si plán, s jakým bychom tu mohli uspět. Jejich tým není jen o jednom hráči, určitě vyniká Andre, Grenier a Siebatcheu. Víme samozřejmě i o kvalitách našeho gólmana Koubka,“ pousmál se jablonecký kapitán. Jak vidí naše šance ve skupinové fázi? „Hrajeme to poprvé, těžko odhadovat jako budeme vystupovat. Budeme se snažit prezentovat fotbalem, který nás bude těšit. Je těžké to teď vyřknout, když tu jsme v této fázi poprvé. Já si stále vážím toho, že jsem součástí týmu, který se dostal do základní skupiny Evropské ligy,“ zakončil tiskovou konferenci Tomáš Hübschman.

Jablonečtí fotbalisté se posléze odebrali na pažit stadionu, kde absolvovali tréninkovou jednotku. Fotky z celého dnešního dne najdete v přiložené fotogalerii pod tímto článkem.