Rozhovor
11
duben
2020

Adam Pelta: Chtěli jsme se ukázat na hřišti


Jablonecká rezerva skončila po předčasném ukončení soutěže při své premiéře v ČFL na prvním místě. Přesto podle slov sportovního ředitele Adama Pelty se hráči chtěli ukázat hlavně na hřišti.

Po náročné zimní přípravě se stačilo odehrát jen jediné kolo ČFL. Jak hráči a realizační tým reagovali na vzniklou situaci, kdy museli skončit s kolektivními tréninky?

Samozřejmě nás tato situace nepříjemně zasáhla, jelikož jsme absolvovali velmi náročnou zimní přípravu a viděli jsme hlavně na mladých, že jdou výkonnostně nahoru. Pro ně je tato stopka nejvíc nepříjemná. První jarní kolo jsme prohráli, nepříznivý výsledek jsme chtěli napravit a prostě se dál bavit fotbalem. Jenže dodnes to bohužel nejde.

Třetiligová sezona byla po středečním rozhodnutí Výkonného výboru FAČR ukončena. Jak jste toto rozhodnutí v týmu třetiligové rezervy přijali?

Sezona byla ukončena a tím pádem jsme vlastně skončili na prvním místě tabulky ČFL skupiny B. Přesto bych chtěl zdůraznit, že je to sice hezké na pohled, ale my jsme chtěli ukázat hlavně na hřišti, že naše mužstvo složené z mladých i zkušených jabloneckých odchovanců, má na to vyhrát skupinu ČFL. Když to shrnu, mrzí nás to, jelikož naší největší motivací byla účast v baráži. Přesto si myslím, že kvůli zdravotníkům rizikům a případným termínovým nedostatkům bylo toto rozhodnutí správné!

Po předčasném ukončení sezony jsme zůstali lídrem třetiligové tabulky skupiny B. V případě sestupu dvou českých celků z druholigové soutěže by tak mohl být Jablonci B nabídnut postup do druhé ligy. Je taková varianta vůbec pro náš tým realistická a zvažovali byste jí?

Tato varianta vzhledem k tomu, že budoucí ekonomická situace ve státě nebude pro fotbal úplně příznivá, je podle mě utopie. Bohužel. Přesto mým hlavním cílem bude kádr udržet pohromadě a dát šanci všem hráčům, kteří v létě vyjdou z dorostu. To je náš hlavní cíl směrem k dalšímu ročníku.

Na třetiligových duelech naší rezervy byly k vidění zajímavé výkony, nouze nebyla o branky a některé trefy byly více než výstavní. Jak byste premiérové účinkování v ČFL zhodnotil vy?

Myslím si, že to jak jsme se prezentovali na podzim, nikdo nečekal. Já našemu mužstvu věřil, všem z fotbalového prostředí jsem říkal, že to s námi nikdo nebude mít lehké. Větší část hráčů přišla z divizního Mšena, pár hráčů zůstalo z juniorky a přišla jediná posila Tomáš Dočekal. Jediný hráč ze Mšena, kterého jsem chtěl do B mužstva a nepřišel byl Adam Houser, jelikož si ho vytáhl pan Gabriel do Varnsdorfu. Mužstvo tedy až na 3 - 4 zkušené hráče s takovou soutěží nemělo žádné zkušenosti. Párkrát nám pomohl trenér Rada, který nám sem tam poslal nějakého kmenového hráče A mužstva. Například Kuba Jugas proti Přepeřím nám velmi pomohl a abych nezapomněl, tak i Vojta Kubista proti Dukle B. První kolo nás venku doslova smáznul Chlumec po našem špatném výkonu, přesto jsme se postupně oklepali a vytvořili sérii devíti výher, která nás katapultovala na první podzimní místo v tabulce před Zápy.

Mě osobně nejvíc těší, že jsme jako Jablonec schopni vyprodukovat takový kádr z odchovanců, který je schopný hrát o čelo v třetí lize a bojovat o postup. Samozřejmě až na pár výjimek. Naše mládež to má v konkurenci okolních týmu a malé spádové oblasti opravdu těžké a tohle si myslím, že je důkaz toho, že to neděláme zas tak špatně. Přesto veřejná podpora neodpovídá tomu, jaké to reálně stojí prostředky a úsilí.

Jména jako Daníček, Rozkovec, Skuhravý a další, ti všichni tvořili letos osu týmu. Koho ze zkušených i mladých pušek byste vyzdvihl?

Kdybych si měl vybrat jedno jméno, tak pro mě to je Franta Koblížek, protože to je hráč, který nám nesmírně pomohl dozadu ve hře, tak i charakterově v kabině. Neměli jsme v létě stopery a přemlouvali jsme ho spolu s trenérem, ať nám ještě půl roku pomůže. Nevěděl, jestli na to ještě má, jestli má chuť ještě tolik trénovat, ale nakonec jsme ho přemluvili. Poté odehrál všechny zápasy a byl pro nás spolu s Dočekalem, hlavním stavebním kamenem obrany. Načež jsme ho přemluvili i na jaro. On byl pro mě největším překvapením.

Zmínil jste také Ondru Rozkovce, spolupracujeme spolu už čtvrtým rokem a dle mě to je nedoceněný hráč. Proč jsem nevyzdvihl jeho? Jelikož mě jeho výkony vůbec nepřekvapily. Tvořil na podzim spolu s Nikolasem Daníčkem a Tomášem Dočekalem osu našeho mužstva a to i přesto, že na rozdíl od nich nehrál žádnou vyšší soutěž. Zajímavé je, že šel s námi do ČFL už od krajského přeboru.

Mezi mladými kluky největší pokrok udělal Michal Černák. To je kluk, který v 16 letech pravidelně naskakoval do soutěže dospělých. Přesně pro něj to béčko děláme, aby mu výše zmínění kluci pomohli se posunout.

S jakými plány a vidinami půjde tým do následující sezony?

Nikdo nevíme, co bude. Kolik týmu v nižších soutěží skončí. Kolik budeme mít rozpočet na kádr. Ale jak jsem zmínil už výše. Mým cílem bude udržet kádr a dát šanci mladým hráčům z dorostu.

O některé hráče bude jistě zájem. Dají se před novou sezonou očekávat výraznější změny v kádru?

Doufám, že ne. Spíše bych si přál, aby si nějaké kluky vytáhl trenér Rada do áčka.

Jaký budou mít hráči rezervy program během následujících dní a měsíců?

Kluci mají individuální plány a trénují sami. Věříme, že postupně začneme trénovat ve skupinách.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.