This text will be replaced
červenec

Ahoj, já jsem Jizerka

Hráči jabloneckého týmu rozhodli o jménu pro nového maskota našeho klubu. Návrhů od fanoušků přišlo mnoho, ale volba byla nakonec jednoznačná.

Fanoušci FK Jablonec měli možnost sami zasílat návrhy na jméno nového maskota. Nakonec na klub přišlo více než třicet různých nápadů, jak by se sovička v zelenobílém dresu mohla jmenovat. Vedení klubu proto zúžilo výběr na tři možnosti, které předložilo hráčům na soustředění v Rakousku. Všechny varianty měly za sebou nějaký příběh a opodstatnění, výběr proto hráči neměli jednoduchý. Nakonec se ale celá kabina shodla na jednom jménu. Přivítejte proto prosím novou posilu do jabloneckých řad - sovičku JIZERKU!

Hlavním mottem nového maskota bude nejen zábava především pro nejmenší fotbalové příznivce, ale také spojení s životním prostředím. Právě jedním ze symbolů Jizerských hor je sýc rousný, druh sovy, kterého bude nový maskot našeho klubu představovat. Moc dobře o tom ví i jablonecký odchovanec Vojtěch Kubista. "Vzpomínám si na to, jak jsme se o sovách v Jizerkách učili na jablonecké základce v Mozartově ulici. Na jména těch druhů si už tolik nevzpomínám, ale sovy v našem regionu jsme určitě probírali," rozpovídal se Kubista o svých studiích na fotbalové škole.

"S klukama jsme se tady shodli, že se maskot bude jmenovat Jizerka," doplnil k výběru jména naší sovičky kapitán týmu Tomáš Hübschman.