Aktualita
30
leden
2021

Akademie darovala jablonecké nemocnici plenky


Také v nelehké době koronaviru se náš klub snaží pomáhat potřebným. Za vybrané prostředky předali zástupci akademie FK Jablonec v pátek jablonecké nemocnici bezmála šest tisíc dětských plen.

Celý nápad vzešel od mládežnického trenéra Jana Špirocha. „Mám to asi po mamce, ta také chtěla stále někomu pomáhat,“ říká organizátor sbírky. Pod jeho křídly už zdárně proběhly tři bohulibé akce, při kterých Jablonečtí vybrali holčičce na vozíček, loni darovali nemocnici hračky a nyní došlo na potřebné dětské plenky. „První myšlenka se zrodila už loni, když jsem trénoval jako hlavní trenér ročník 2007. Chtěl jsem někomu vypomoct. Nejdřív jsme tu akci dělali jen s rodiči hráčů, ale přes další trenéry se to dostalo ke všem rodičům dětí z naší fotbalové akademie FK Jablonec. Nakonec to dopadlo tak, že se do toho zapojili defacto všichni z naší mládeže. Minulý rok jsme do nemocnice dovezli hračky, plyšáky, autíčka, deskové hry, knížky i omalovánky, bylo toho spousta,“ říká nadšeně.

Zopakovat podobný počin se tak samo nabízelo. „Tento rok jsme si řekli, že bychom to udělali trochu jinak. Nejdřív jsem se spojil s vrchní sestrou jablonecké nemocnice paní Jirů, od které jsme se dozvěděli, co přesně by potřebovali, aby to byl dárek i praktický. Vzešly z toho plenky pro ty nejmenší děti od 2 do 5 kg. Zprostředkovali jsme to hned všem trenérům a rodičům, ti se toho také chytli. Do akce se zapojili trenéři dorostu, žáků i přípravek a dohromady se nám povedlo vybrat něco málo přes deset tisíc korun. Nakoupili jsme za to skoro šest tisíc kusů plenek. Někteří to kupovali po vlastní ose. Nám se podařilo sehnat jednoho pána, který pracuje ve fabrice na plenky, takže jsme je sehnali i levněji. Chtěl bych i touto cestou poděkovat nejen rodičům, vedoucím týmů, trenérům, ale prostě všem, kteří se podíleli na této akci a přispěli,“ vzkazuje autor a organizátor projektu.

K předání plen do rukou potřebných došlo v poslední lednový pátek v jablonecké nemocnici. Vrchní sestra pediatrického oddělení Jana Jírů si nemohla spolupráci vynachválit. „V dnešní době pomůže každá maličkost. Byli jsme osloveni a moc si toho vážíme. Už jsme od FK Jablonec dostali hračky, teď jsme se domluvili na plínkách. Ty půjdou přímo na porodnici na novorozenecké oddělení. Cíleně jsme chtěli tuhle velikost plen, abychom pomohli přímo tomuto oddělení,“ prozradila vrchní sestra.

Slova poděkování měl k celému zdařilému projektu i ředitel akademie FK Jablonec Benjamin Vomáčka. „Spolupracujeme s jabloneckou nemocnicí už delší dobu. Naše domluva letos pokračovala a jsem rád, že se do toho zapojila v podstatě celá akademie. Chtěl bych poděkovat rodičům hráčů, hráčům samotným, trenérům i vedení FK Jablonec, že přispěli každý částkou, jakou mohl i v dnešní době obětovat. Mé poděkování směřuje i k Honzovi Špirochovi, který si tento projekt vzal prakticky za své a vše organizoval. Takové projekty budeme připravovat i nadále. Jsme připraveni pomoci potřebným aspoň tou troškou, co můžeme,“ řekl při předávání daru šéf fotbalové akademie FK Jablonec.

Pátečním předáním však snaha pořadatelů nekončí, už nyní se zamýšlí nad dalšími charitativní projekty. „Chtěli bychom to dělat častěji i v nějaké pravidelnosti. Kdyby měl kdokoliv nápad, komu bychom mohli pomoci dále, tak ať se na mě určitě obrátí,“ vyzval organizátor a trenér FK Jablonec Jan Špiroch.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.