Alkmaar má silnější ofenzivní stránku, míní Rada

AZ Alkmaar FK Jablonec
Evropská konferenční liga UEFA, 2. kolo čt 30. 9. 2021, 18:45

Náš čtvrteční soupeř je podle mínění trenéra Petra Rady velmi silný v ofenzívě. Co ještě zaznělo z úst představitelů týmů čtvrtečního zápasu mezi Alkmaarem a Jabloncem?

Kouč Alkmaaru Pascal Jansen na adresu jabloneckého soupeře uvedl následující. „Jablonec jsme viděli hrát. Je to typický český a fyzicky silný tým,“ uvedl ve stručnosti kouč AZ. Jeho tým se na pohárový zápas naladil po neuspokojivém vstupu do sezony ligovým vítězstvím 5:0. „Na tréninku je teď více usměvavých tváří,“ přiblížil atmosféru z kabiny trenér našeho soupeře.

A jak vidí holandského soupeře náš lodivod Petr Rada? „Je to hodně silný tým, každoročně se pohybuje v první čtyřce. Má renomé. Směrem do ofenzívy jsou hodně silní. Hrají hodně ofenzivně, což je jejich silnější stránka. Přesto se pokusíme uspět. Gólů teď moc nestřílíme a je to náš největší problém. V šestnáctce nejsme dost klidní,“ ví jablonecký kouč.

Alkmaar i Jablonec se v předkolech střetli se slavným Celticem a skotský klub oba čtvrteční soupeře dokázal vyřadil. „Oba nás porazili. Ale Alkmaar s nimi měl přeci jen vyrovnanější zápasy. My ani Alkmaar jsme neměli optimální začátek sezony,“ dodal Rada.

K chabé produktivitě v nové sezoně se vyjádřil i kapitán Jablonce Jakub Považanec. „Poslední zápasy moc gólů opravdu nestřílíme, obrázkem všeho bylo derby s Libercem. Ale věřím, že už si to konečně vybereme a nějaké šance už proměníme, a třeba hned zítra. Jsou tréninky kde nám to tam padá a v zápase pak nic. Doufám, že se to už brzy promítne,“ přeje si jablonecký záložník. „Alkmaar je favorit naší skupiny, vždyť je to soupeř z prvního koše. První zápas jim sice nevyšel, ale teď to určitě budou chtít odčinit. Bude jen na nás, abychom jim to co nejvíce znepříjemnili. Na začátku sezony se jim moc nedařilo, ale v posledním zápase se naladili výhrou 5:0. Ten duel jsme viděli a trochu mi jejich hra připomínala Celtic. Hrají přímočaře a hned nahoru, útočí po stranách. Mají dobré a rychlé záložníky a křídla. Chtěli bychom využít nějaký brejk,“ zakončil tiskovou konferenci Považanec.