This text will be replaced
leden

Andrej Fábry přestupuje do Jablonce!

FK Jablonec získal do svých řad slovenského reprezentačního záložníka Andreje Fábryho! Jednadvacetiletý středopolař z FC Nitra se již připojil k Jablonci a v sobotu absolvuje s týmem kondiční testy na FTVS. Nyní se ladí poslední detaily víceleté smlouvy. Všechny náležitosti by měly být vyřešeny v pondělí.

Jeden z nejlepších hráčů podzimní části slovenské ligy a reprezentant Slovenska do 21 let bude již od startu zimní přípravy hráčem Jablonce. Pro mladého Slováka, který na podzim v lize v 16 zápasech vstřelil 7 branek a připravil 6 gólových nahrávek, to je další posun v kariéře. „Znamená to pro mě hodně. Je to můj první přestup, navíc do zahraničí. Doufám, že se mi tady bude dařit jako v Nitře a doufám, že se rychle přizpůsobím a půjde to všechno dobrou cestou. Věřím, že si se spoluhráči dobře sedneme. Slyšel jsem, že je tady výborný kolektiv,“ říká k přestupu do Jablonce Andrej Fábry.

Z příchodu Andreje Fábryho do Jablonce má radost také trenér Jablonce Petr Rada. „Jde o rychlostní typ hráče s dobrou kopací technikou. Výhodou je, že je použitelný na více herních pozicích. Sledovali jsme ho dlouhodobě. Je to mladý hráč s velkým potenciálem,“ říká jablonecký trenér Petr Rada.

Andrej Fábry je rodák z Topolčan a celkem si již ve slovenské první lize připsal 44 startů. Debutoval v lize 22. července 2017 proti Žilině, kdy nastoupil v základní sestavě. První ligovou branku vstřelil 17. března 2018, kdy jako střídající hráč vstřelil vítěznou branku proti Zlatým Moravcům (1:0).

Profil Andreje Fábryho

Narozen: 1. březen 1997

Post: záložník

Noha: levá

Výška: 177 cm

Váha: 72 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 44/8/8

Starty v reprezentaci: U21 (4).

Předchozí kluby: OFK Veľké Ripňany (2007), TJ Slovan Zbehy (2008 - 2013), FC Nitra (2013 – 2019).