This text will be replaced
Aktualita
4
leden
2019

Andrej Fábry přestupuje do Jablonce!


FK Jablonec získal do svých řad slovenského reprezentačního záložníka Andreje Fábryho! Jednadvacetiletý středopolař z FC Nitra se již připojil k Jablonci a v sobotu absolvuje s týmem kondiční testy na FTVS. Nyní se ladí poslední detaily víceleté smlouvy. Všechny náležitosti by měly být vyřešeny v pondělí.

Jeden z nejlepších hráčů podzimní části slovenské ligy a reprezentant Slovenska do 21 let bude již od startu zimní přípravy hráčem Jablonce. Pro mladého Slováka, který na podzim v lize v 16 zápasech vstřelil 7 branek a připravil 6 gólových nahrávek, to je další posun v kariéře. „Znamená to pro mě hodně. Je to můj první přestup, navíc do zahraničí. Doufám, že se mi tady bude dařit jako v Nitře a doufám, že se rychle přizpůsobím a půjde to všechno dobrou cestou. Věřím, že si se spoluhráči dobře sedneme. Slyšel jsem, že je tady výborný kolektiv,“ říká k přestupu do Jablonce Andrej Fábry.

Z příchodu Andreje Fábryho do Jablonce má radost také trenér Jablonce Petr Rada. „Jde o rychlostní typ hráče s dobrou kopací technikou. Výhodou je, že je použitelný na více herních pozicích. Sledovali jsme ho dlouhodobě. Je to mladý hráč s velkým potenciálem,“ říká jablonecký trenér Petr Rada.

Andrej Fábry je rodák z Topolčan a celkem si již ve slovenské první lize připsal 44 startů. Debutoval v lize 22. července 2017 proti Žilině, kdy nastoupil v základní sestavě. První ligovou branku vstřelil 17. března 2018, kdy jako střídající hráč vstřelil vítěznou branku proti Zlatým Moravcům (1:0).


Profil Andreje Fábryho

Narozen: 1. březen 1997

Post: záložník

Noha: levá

Výška: 177 cm

Váha: 72 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 44/8/8

Starty v reprezentaci: U21 (4).

Předchozí kluby: OFK Veľké Ripňany (2007), TJ Slovan Zbehy (2008 - 2013), FC Nitra (2013 – 2019).

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.